Pokiaľ neviete aká bude vaša voľba tento rok poradíme vám. Prečítajte si prečo nekupovať iPhone 11 ale počkať do roku 2020. Máme niekoľko dôvodov, samozrejme to ale záleží aj od vašej situácie.

Záleží aký starý je váš aktuálny model.

Máte iPhone X/XS/XR? V tom prípade počkajte. Tento rok sa vám vôbec neoplatí kupovať nové zariadenie. Samozrejme len za predpokladu, že vás niečo neosloví a nebudete to práve potrebovať. Tohtoročné modely budú vychádzať práve z týchto troch zariadení. To znamená, že tu bude síce vylepšenie nie však “revolúcia” a v podstate nič okrem troch fotoaparátov vzadu vás asi neprekvapí. Samozrejme nový iPhone prinesie aj lepší výkon, možno lepšiu vode-odolnosť a podobne. V zásade to ale nebude nič prevratné.

V roku 2020 má toho ale prísť omnoho viac vrátane celkom nových veľkostí displeja. Všetky modely by navyše mohli mať technológiu OLED. Tú Apple stále neposkytuje napríklad pri iPhone XR kde je klasické LCD. Jeho zobrazenie je síce dobré ale nie celkom dokonalé. Okrem toho tu bude potom technológia 3D skenovania fotografii na zadnej kamere. Tá by však mala byť výsadou iba dvoch vlajkových lodí. Tieto dva modely by taktiež mali priniesť 5G. Nástupca modelu XR (respektíve čoskoro iPhonu 11) si bude musieť vystačiť s LTE. To ale nie je všetko.

iPhone 2020. Takto by mala vyzerať generácia, ktorej názov nepoznáme. - svetapple.sk

Väčšia baterka, USB-C a mnoho ďalšieho

Tieto zásadné zmeny ale nie sú ani zďaleka všetko, čo iPhone v roku 2020 ponúkne. Mali by sme sa dočkať napríklad omnoho väčšej baterky ako je tomu teraz a tiež ako tomu bude o mesiac, kedy budú predstavené iPhony 11 a 11 Pro. Výdrž je niečo, čo používateľov dlhodobo trápi a Apple začalo intenzívne pracovať na tom aby tento problém efektívne vyriešilo. Nie však klasicky, optimalizáciou procesora ale tým, že do menšieho telo zmestí viacej MAh baterky. To bude novinka.

Ďalšou príjemnou zmenou, po ktorej komunita volá bude nahradenie klasickej Lighnting koncovky za USB-C. Ak stále neviete aká je to výhoda, pokiaľ patríte do ekosystému Apple, tak vďaka tomuto kábliku budete môcť nabíjať iPhone, iPad či MacBook. Nezáleží pri tom na tom, od ktorého zariadenia si nabíjačku zoberiete. Všetky budú rovnaké. Navyše USB-C má aj lepšie prenosové rýchlosti. Pre používateľa sú to iba výhody.

Určite sme však nevymenovali všetko. Toto je len niekoľko dobrých dôvodov, prečo tento rok s kúpou počkať. Samozrejme ak máte napríklad iPhone 8,7 prípadne ešte staší model, určite nečakajte. Bude to pre vás poriadny skok a z nového modelu budete nadšení. Ak ale používate akýkoľvek model s edge-to-edge displejom. Zmena sa nám zdá zbytočná.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. - svetapple.sk
Prečo nekupovať iPhone 11 ale počkať do roku 2020? – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here