Ako sme už dneska uviedli v jednom článku. Applu sa veľmi dobre darí, čo sa týka predobjednávok a nového iPhonu 11/11 Pro. Ktorý iPhone a verzia je v predobjednávkach najžiadanejšia?

Ktorý iPhone a verzia je v predobjednávkach najžiadanejšia?

Informácia o tom, že Apple bude zo začiatku predaja predávať viacej modelov iPhone 11 Pro ako iPhone 11 nás popravde zaskočila. Aj keď podieľ 55% oproti 45% v neprospech lacnejšej verzie nie je zas taký výrazný, stále je dosť značný a očakávali sme skôr jav, že to bude naopak. Ming-Chi Kuo nás ale teraz zaskočil ešte jednou informáciou, ktorá nás veľmi prekvapila. Najpopulárnejšia nie je 64GB varianta ale väčšia 256GB varianta, ktorá je aj podstatne drahšia.

Vypovedá to teda o tom, že používatelia dnes považujú 64GB základ za niečo, čím bol kedysi 16GB základ ešte napríklad pri iPhone 6. Hoci sa to zdá ako veľa, pokiaľ natočíte niekoľko záberov v 4K na 60FPS veľmi rýchlo zistíte, že je to na dnešnú dobu skutočne málo. Samozrejme. Sú tu možnosti ako si pamäť rozšíriť formou iCloudu. Jedná sa ale o profi zariadenie a už sme to kritizovali aj dávnejšie, že to vyzerá ako „výsmech“ používateľom. Netvrdíme, že 64GB niekomu nestačí, pri verzii Pro by sme už ale automaticky očakávali aspoň 128GB. To by predobjednávky na 256GB verziu určite razantne klesli. O tom ale potom.

Prečo môže byť iPhone 11 rýchlejší ako iPhone 11 Pro? - svetapple.sk - svetapple.sk

Na uvedenej informácii ale môžeme sami vidieť to ako Apple rozumie trhu a ako dokáže od používateľa získať ešte viac peňazí ako je pripravený minúť. Povedzme si na rovinu, keď už kupujete niečo tak drahé ako iPhone 11 Pro, asi nechcete len 64GB pretože možno rátate s tým, že zariadenie budete používať povedzme aj 3-4 roky. Ak by bol ale základ 128GB (to je na dnešnú dobu dostačujúce), zrejme by už nikoho tak moc nelákala 256GB varianta. Netušíme aký podieľ má v predobjednávkach vrcholná 512GB verzia, nepredpokladáme ale, že je nejako extra veľký.

Ľudia najviac žiadajú Space Gray a Gold verziu

Druhou zaujímavou informáciou je aj to, že používatelia najviac nakupujú nové produkty vo farbách Space Gray a Gold. Je to možno prekvapivé, pretože podľa nás vyzerá perfektne aj verzia Midnight-Green zatiaľ čo verzia Silver nás asi najmenej oslovila. Predsa len je to ale subjektívny názor a nedá sa hodnotiť na základe jednotlivcov.

Prečítajte si tiež  Pre toto je Apple Card bezpečnejšia ako vaša normálna karta.

Na záver už len dodáme, že iPhone 11 bude najžiadanejší pravdepodobne v 128GB verzii. Zdroj takúto informáciu síce neudáva, reálny cenový rozdiel je ale len 50€ čo je skutočne málo ak to porovnáme s násobkom úložiska oproti verzii 64GB. O ktorý model máte záujem vy a v ktorej farbe či úložisku?

iPhone 11 Pro je hrubší ako jeho predchodca iPhone XS. - svetapple.sk
Ktorý iPhone a verzia je v predobjednávkach najžiadanejšia? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.