Pred niekoľkými týždňami sme vám oznámili správu, že nový iPhone 12 bude v základnej 5,4″ verzii len o málo väčší, ako iPhone 5. Dnes sa môžete pozrieť na priame porovnanie oproti iPhonu SE 2. generácie. Zariadenie je menšie, no napriek tomu poskytne väčší displej.

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.

Pokiaľ Apple urobí tento krok, bude to jedno z najlepších rozhodnutí tohto roka. Základný iPhone 12 môže mať naozaj kompaktné rozmery. Práve vďaka nim sme si v minulosti tieto zariadenia tak veľmi obľúbili.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Aj napriek tomu, že vo finále poskytne veľký 5,4″ OLED displej, v princípe ho nebude problém ovládať aj jednou rukou (pre väčšinu používateľov). Postará sa o to samozrejme konštrukcia s príjemnými rozmermi. Tie by nemali presiahnuť 138,4 x 67,3 x 7,3 mm, ktoré dnes Apple používa v prípade iPhonu SE 2. generácie.

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
iPhone 12 5,4″ možný dizajn

Cupertinský gigant sem však napriek tomu zmestí Face ID, 2 šošovky fotoaparátu, špičkový procesor Apple A14 Bionic, 4 GB RAM, veľký akumulátor, podporu 5G siete a mnoho ďalšieho… Po technologickej stránke sa bude jednať o poriadne nabitý produkt.

Priaznivá by mala byť aj jeho cena. Nakoľko firma vyradí z ponuky iPhone XR, jeho čiastočný nástupca „zlacnie“. V USA by sa mal predávať od 649$ (na Slovensku teda 749€). Základom môže byť až 128 GB pamäť (nmiesto 64 GB).

Ak Apple predstaví iPhone 12 mini, vymením ho za iPhone 11 Pro!
iPhone 12 5,4″ vs. iPhone 11 Pro 5,8″ – svetapple.sk

Pokiaľ sa tieto predpovede naplnia (a veríme, že sa naplnia), cupertinský gigant má v ruke eso, ktorým zničí pravdepodobne množstvo konkurenčných zariadení. Nielen, že ľudia radi vymenia svoj starší iPhone so 4,7″ displejom za novší model. Zaujať môže aj množstvo fanúšikov Androidu.

Na videu nižšie, o ktoré sa postaral svetoznámy leaker a youtuber EverythingApplePro, môžete vidieť priame porovnanie 5,4″ iPhonu 12 (z 3D tlačiarne) s aktuálnym iPhonom SE 2. generácie. Za nás vyzerá úplne perfektne. Čo si myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  POTVRDENÉ: Do iOS 17 nainštalujete aplikácie mimo App Store aj na Slovensku. V USA však možno nie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.