Keď Apple predstavilo iPhone 6 a iPhone 6 Plus v septembri 2014, okamžite si tým získalo srdcia mnohým majiteľov zariadení s operačným systémom Android. Novinky mali väčšie 4,7″ až 5,8″ displeje, vďaka čomu sa na ne zmestilo oveľa viac obsahu v porovnaní so staršími 4″, respektíve 3,5″ obrazovkami.

A aj keď si predstavenie iPhonu 6 pamätáme akoby sa odohralo včera, spoločnosť Apple ho dnes pridala na svoj zoznam nepredávaných a zastaralých produktov. Vzhľadom na jeho vek (8 rokov) bol tento krok, ale úplne logický.

Aby sme to špecifikovali, zariadenie ste si ako „lacnejšiu alternatívu“ mohli zakúpiť aj v roku 2015 po boku vylepšeného iPhonu 6S. Je to akoby ste dnes popri iPhone 14 kupovali starší model iPhone 13.

V roku 2016 však prišiel na trh iPhone 7 a iPhone 6 navždy vypadol z ponuky spoločnosti Apple. Výnimku tvorili len určité trhy, ako napríklad India, kde sa dal ešte chvíľu kúpiť jeho väčší model s 5,8″ displejom.

iPhone 6 gold
Zdroj: Unsplash / Safarulla Kasmi

Za zmienku tiež stojí, že iPhone 6 / 6 Plus bol vôbec prvým modelom, ktorý priniesol podporu technológie NFC slúžiacej na bezkontaktné platby Apple Pay. Tie sa postupom času rozšírili do celého sveta a navždy zmenili spôsob, akým nakupujeme napríklad aj na Slovensku.

Pokiaľ sa zariadenie dostane na zoznam zastaralých produktov, znamená to, že jeho servis je stále možný, no už čoskoro nebude k dispozícii. Pokiaľ teda vlastníte iPhone 6 / 6 Plus a chcete si ho zachovať v čo najlepšom stave, autorizované servisné stredisko by ste mali navštíviť čo najrýchlejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nový dátum vydania iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here