Keď Apple predstavilo iPhone 6 a iPhone 6 Plus v septembri 2014, okamžite si tým získalo srdcia mnohým majiteľov zariadení s operačným systémom Android. Novinky mali väčšie 4,7″ až 5,8″ displeje, vďaka čomu sa na ne zmestilo oveľa viac obsahu v porovnaní so staršími 4″, respektíve 3,5″ obrazovkami.

A aj keď si predstavenie iPhonu 6 pamätáme akoby sa odohralo včera, spoločnosť Apple ho dnes pridala na svoj zoznam nepredávaných a zastaralých produktov. Vzhľadom na jeho vek (8 rokov) bol tento krok, ale úplne logický.

- Reklama -

Aby sme to špecifikovali, zariadenie ste si ako „lacnejšiu alternatívu“ mohli zakúpiť aj v roku 2015 po boku vylepšeného iPhonu 6S. Je to akoby ste dnes popri iPhone 14 kupovali starší model iPhone 13.

V roku 2016 však prišiel na trh iPhone 7 a iPhone 6 navždy vypadol z ponuky spoločnosti Apple. Výnimku tvorili len určité trhy, ako napríklad India, kde sa dal ešte chvíľu kúpiť jeho väčší model s 5,8″ displejom.

iPhone 6 gold
Zdroj: Unsplash / Safarulla Kasmi

Za zmienku tiež stojí, že iPhone 6 / 6 Plus bol vôbec prvým modelom, ktorý priniesol podporu technológie NFC slúžiacej na bezkontaktné platby Apple Pay. Tie sa postupom času rozšírili do celého sveta a navždy zmenili spôsob, akým nakupujeme napríklad aj na Slovensku.

Pokiaľ sa zariadenie dostane na zoznam zastaralých produktov, znamená to, že jeho servis je stále možný, no už čoskoro nebude k dispozícii. Pokiaľ teda vlastníte iPhone 6 / 6 Plus a chcete si ho zachovať v čo najlepšom stave, autorizované servisné stredisko by ste mali navštíviť čo najrýchlejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.