iPhone 14 Pro patrí aj dnes medzi najdrahšie smartfóny na trhu a to už sa predáva pol roka. Jeho bežná cena štartuje na cene 1 299 € a po zľave ho môžete získať najlacnejšie od 1 099 €. Čo keby sme vám ale povedali, že toto zariadenie sa dá dodatočne upraviť tak, aby bolo jeho telo vyrobené z 24-karátového zlata? Tí čo nás pravidelne sledujú vedia, že podobné luxusné úpravy zvykne ponúkať pôvodom ruská klenotnícka spoločnosť Caviar.

Dnes sa ale pozrieme na výtvory firmy iDesign Gold, ktorá dostala zadanie od svetoznámeho zákazníka. Konkrétne šlo o argentínskeho futbalistu Lionela Messiho, ktorý chcel prekvapiť celý národný tím unikátnym darčekom. Ako píše portál Daily Mail, svojim spoluhráčom a ďalším členom tímu nechal vytvoriť iPhony, ktoré sú vyrobené zo zlata. Vôbec neboli lacné.

- Reklama -

Aby sme boli presnejší, Messi dal do výroby konkrétne 35 takýchto unikátnych zariadení, na ktorých bolo použité 24-karátové zlato a samozrejme rozsiahle prvky individualizácie. Každý jeden kúsok z tejto kolekcie obsahuje napríklad meno hráča, číslo dresu a tiež text „Majstri sveta 2022“, čím pripomína minuloročný úspech v Katare.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Finálna cena, ktorú Lionel Messi za úpravu zaplatil bola približne 175 000 £, čo je v prepočte pri aktuálnom kurze necelých 200 000 €. Znamená to teda, že každý upravený iPhone 14 Pro stál svetoznámeho futbalistu asi 5 700 € čo je 4 – 5 násobok pôvodnej ceny zariadenia.

Pochopiteľne, pre bežného smrteľníka ide o nezmyselnú sumu, ktorú by za takto upravený iPhone určite nedal. Na druhej strane, plat Lionela Messiho predstavoval len v roku 2022 približne 38 miliónov eur, pričom netreba zabúdať na komerčné spolupráce, ktoré mu za to isté obdobie zarobili možno aj viac.

Messi iPhone 14 Pro 24k zlato
Zdroj: Instagram / iDesignGold

To, že teda minul 200 000 € na 35 iPhonov v špeciálnej úprave a potešil tým členov svojho tímu si jeho peňaženka v podstate ani nevšimla. Pozrite si fotografiu a video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, ako sa vám vylepšené smartfóny páčia. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -