Biznis nikdy nespí. Pokiaľ sa objaví príležitosť, ľudia ju chcú využiť. Ináč to nie je ani v tomto prípade. Spoločnosť Apple odstránila populárnu hru Fortnite z App Store, pretože jej autori (Epic Games) cielene porušili pravidlá. Zariadenia na ktorých je nainštalovaná sa na ebay predávajú za šialené peniaze.

Máte iPhone s Fortnitom? Môžete si zarobiť!

Hoci ju už nemôžete stiahnuť, ak je v telefóne nainštalovaná, stále sa dá hrať. Práve túto výhodu sa snažia zúžitkovať ľudia z celého sveta na aukčnom portáli ebay. Zariadenia, ktorých hodnota je na úrovni 200-300$ sa bez problémov ponúkajú aj za desaťnásobok svojej bežnej ceny.

Predajcovia to pritom skúšajú na všetkých možných generáciách smartfónov. Pri vyhľadávaní tak môžete naraziť na absurdity ako iPhone 11 Pro Max za 10 800 libier alebo iPhone 8 Plus za 4 300$ (a mnoho ďalších…).

Najväčšou výhodou obchodníkov je skutočnosť, že nikto presne nevie, ako bude celý súdny spor pokračovať. Epic Games sa nemusí do App Store vrátiť týždne, mesiace či dokonca nikdy (aj keď to je nepravdepodobné).

iPhone na ktorom je nainštalovaný Fortnite teda môže nadobudnúť vyššiu hodnotu. To čo ale uvidíte v našej galérii je trochu prestrelené a autori príspevkov skôr čakajú na niekoho, kto sa nechá nachytať/oklamať!

Dôležitou informáciou na záver ostáva, že podobní špekulanti sa nenachádzajú iba v zahraničí ale aj u nás na Slovensku. Skúste si len tak zo srandy napísať do vyhľadávania (napríklad na bazoši) „iPhone Fortnite“ a uvidíte koľko ponúk vyskočí. Poväčšine za ne predávajúci nepýtajú tak šialené peniaze, ako sme uviedli vyššie. Tak či onak je to zaujímavý jav, o ktorom sa nám v minulosti ani nesnívalo…

Prečítajte si tiež  Apple pridalo nové 2TB iCloud úložisko za 19,99€/mes
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.