Aj keď od WWDC 2022, kde sme videli operačný systém iOS 16, ubehlo už niekoľko týždňov, jeho nové funkcie nás stále neprestávajú prekvapovať. Apple myslelo na mnoho detailov, ktoré nám budú zjednodušovať náš každodenný život a my sa s nimi postupne zoznamujeme.

Aby sme boli presnejší, vývojár Federico Vittici zistil, že iOS 16 podporuje vstavaný prevod jednotiek v celom systéme, dokonca aj v natívnych aplikáciách, ako je iMessage.

Táto nová funkcia vám bude môcť poskytnúť konverziu všetkých druhov jednotiek, mien a ďalších hodnôt priamo počas používania apky a vy z nej tak nebudete musieť vychádzať do spotlight vyhľadávania alebo Google.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako upozorňuje vývojár, je to perfektný spôsob, ako sa konečne zbaviť otravných prepočtov z Fahrenheita na Celzia, aby sa ľudia v USA a vo zvyšku sveta vedeli čo najrýchlejšie pochopiť. Toto isté ale platí aj pri prevode míľ na kilometre, libier na kilogramy a takisto finančných mien, ako napríklad dolár na euro.

Vývojár zistil, že ak do správy alebo záznamu v kalendári vpíšete teplotu alebo hodnotu meny, systém text podčiarkne a po klepnutí na toto miesto, sa zobrazia prepočty na iné jednotky, ktoré môžete hneď použiť. Drobnosť, ktorá ale poteší, čo poviete?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -