Na trhu s mobilnými operačnými systémami dominujú v súčasnosti dve spoločnosti a to Apple a Google. Zatiaľ čo jedna prevádzkuje operačný systém iOS od roku 2007, tá druhá prišla s Androidom o rok neskôr, no dokázala si získať oveľa väčší podiel na trhu, nakoľko ho sprístupnila prakticky všetkým výrobcom.

Analytická spoločnosť Exploding Topics teraz vykonala prieskum, v ktorom sledovala rôzne štatistiky používateľov jednotlivých platforiem. A niektoré výsledky sú veru poriadne prekvapivé. Experti sa totiž pýtali aj na také detaily, ako sú príjem či používateľská skúsenosť. No a v tomto smere má Apple jasne napred.

V rámci výskumu sa napríklad podarilo zistiť, že iPhone používa na americkom trhu 57,93 % používateľov, čo je extrémne zastúpenie na trhu. Platí to najmä v prípade, keď si uvedomíme, že z globálneho hľadiska má Android až 70,29 % zastúpenie na trhu. Apple teda v tomto smere nemá ani jednu tretinu.

Firmu to však napriek tomu veľmi trápiť nemusí, nakoľko jej produkty sú výrazne drahšie a ľudia sú za ne ochotní zaplatiť. Dôvodom je najmä fakt, že skrátka zarábajú o niečo viac.

Majitelia iPhonov majú výrazne vyšší plat, než majitelia Androidov

Zdroj: Bing AI / Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie) 

V rámci štatistík sa objavila zaujímavá informácia. Ako sme už naznačili vyššie, výskumníci sa ľudí pýtali aj na ich príjem a tu nastal zásadný zlom. Podľa výsledkov totiž majitelia iPhonov dostávajú až o 43,7 % vyšší priemerný plat, ako majitelia zariadení s operačným systémom Android. Z toho vyplýva, že títo ľudia sú pravdepodobne aj bohatší.

V neposlednom rade netreba zabudnúť ani na fakt, že Apple fantasticky boduje aj medzi Gen Z či Mileniálmi. Pri týchto ľuďoch je vysoká šanca, že sú používateľmi zariadení s operačným systémom iOS. Preferujú ho viac, ako Android, čo koniec koncov potvrdil aj iný nedávno zverejnený výskum.

Na záver ešte dve zaujímavé odhalenia. Až 47 % bývalých majiteľov zariadení s operačným systémom Android je presvedčených o tom, že iPhone poskytuje lepšiu používateľskú skúsenosť. Naopak len 29 % bývalých používateľov iPhonov tvrdí, že zariadenia s Androidom sú cenovo dostupnejšie. Toto tvrdenie sa však do aplikovať do praxe len pri prémiových značkách, ako je napríklad Samsung.

Čo si o tom celom myslíte vy? Do komentára na sociálnych sieťach nám nezabudnite napísať váš názor.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať skladací Samsung Galaxy Z Flip.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.