Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple premyslela každý detail používania predplatného, v rámci svojich softvérových služieb. Po novom tak bude môcť každý vývojár sprístupniť predplatné všetkým členom rodinného zdieľania, ktoré bude fungovať na princípe jednej platby.

iOS 14 a iPadOS 14 – nové predplatné pre rodinné zdieľanie

Aj keď by ste možno niečo takéto považovali za samozrejmosť, v skutočnosti je to možnosť, ktorá sa v iOS 13 a iPadOS 13 nenachádza. Pokiaľ si jeden člen rodinného zdieľania stiahne appku a zaplatí za ňu predplatné, druhý člen musí odoslať ďalšiu platbu na to, aby ju mohol používať tiež. V roku 2020 sa to ale konečne zmení.

Už v iOS 14 a iPadOS 14 pribudnú nové možnosti „zdieľaného“ predplatného, ktoré bude môcť využiť každý člen rodiny za jednotnú cenu. To znie celkom fér.

Lepšie vyhľadávanie a služba Apple Arcade

Aby toho nebolo málo, cupertinský gigant zapracoval aj na vyhľadávaní v App Store, ktoré je inteligentnejšie a jednoduchšie. Zaujímavá je tiež možnosť, kedy vám iPhone napovie, ktoré hry najčastejšie sťahujú vaši známi v rámci služby Apple Arcade.

Pokiaľ navyše na svojom iPhone rozohráte nejakú hru (v určitej časti). Môžete pokračovať z toho istého miesta na vašom Macu, iPade či Apple TV.

Sú to možno drobnosti, no pre používateľský komfort veľmi dôležité detaily, ktoré vieme oceniť. Nový operačný systém si môžete vyskúšať dokonca už od dnešného dňa. Nainštalujete si ho pomocou nášho návodu, ktorý nájdete na tejto stránke.

S iOS 14 a iPadOS 14 v rámci rodiny ušetríte. Môže za to nový spôsob zdieľania predplatného.
S iOS 14 a iPadOS 14 v rámci rodiny ušetríte. Môže za to nový spôsob zdieľania predplatného.
Prečítajte si tiež  Apple už vypláca odškodné za kauzu Battterygate, kde úmyselne spomaľoval iPhony: Toľkoto dostanú poškodení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -