iPad a HDR displej

Pokiaľ si potrpíte na prvotriedne zobrazenie a vyššom dynamickom rozsahu, v tom prípade by ste mali s kúpou nového iPadu počkať. Hovoríme predovšetkým o modeloch Pro, ktoré sa predstavia už v najbližších mesiacoch. Známy leaker Komiya prezradil, že tu budú prítomné HDR displeje.

Technológia je známa predovšetkým z iPhonov, kde je prítomná už niekoľko rokov. Do tabletov sa dostane hlavne vďaka inovácii mini-LED zobrazovacích jednotiek. iPad Pro (minimálne 12,9″), bude prvým produktom od jablkovej spoločnosti, ktorý bude takýmto displejom disponovať.

Prítomnosť HDR pritom nie je žiadnym prekvapením ale skôr očakávaným vylepšením. Tablet bude možné zakúpiť pravdepodobne už v marci 2021 a predstavenie bude prebiehať formou video-prezentácie alebo tlačovej správy.

Zariadenie má ponúknuť okrem iného aj výkonnejší procesor (pravdepodobne A14X Bionic) či väčšiu kapacitu operačnej pamäte RAM. V oblasti dizajnu sa žiadne zmeny neudejú, no to sa dalo očakávať. Medzi dobré správy radíme aj cenovú politiku, ktorá sa nijako nezmení.

Na záver len doplníme, že prínos mini-LED displeja sa nebude týkať iba HDR či krajšieho zobrazenia farieb. Táto technológia je oveľa sofistikovanejšia a energeticky úspornejšia, než súčasné LCD. Aj to je jedna z výhod, ktorá vo finále zabezpečí lepšiu výdrž batérie. Do komentára nám napíšte, či sa už na nový iPad Pro tešíte.

Prečítajte si tiež  S inštaláciou iOS 15.3 neváhajte. Dôvodom je vaša bezpečnosť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -