iPad a HDR displej

Pokiaľ si potrpíte na prvotriedne zobrazenie a vyššom dynamickom rozsahu, v tom prípade by ste mali s kúpou nového iPadu počkať. Hovoríme predovšetkým o modeloch Pro, ktoré sa predstavia už v najbližších mesiacoch. Známy leaker Komiya prezradil, že tu budú prítomné HDR displeje.

Technológia je známa predovšetkým z iPhonov, kde je prítomná už niekoľko rokov. Do tabletov sa dostane hlavne vďaka inovácii mini-LED zobrazovacích jednotiek. iPad Pro (minimálne 12,9″), bude prvým produktom od jablkovej spoločnosti, ktorý bude takýmto displejom disponovať.

- Reklama -

Prítomnosť HDR pritom nie je žiadnym prekvapením ale skôr očakávaným vylepšením. Tablet bude možné zakúpiť pravdepodobne už v marci 2021 a predstavenie bude prebiehať formou video-prezentácie alebo tlačovej správy.

Zariadenie má ponúknuť okrem iného aj výkonnejší procesor (pravdepodobne A14X Bionic) či väčšiu kapacitu operačnej pamäte RAM. V oblasti dizajnu sa žiadne zmeny neudejú, no to sa dalo očakávať. Medzi dobré správy radíme aj cenovú politiku, ktorá sa nijako nezmení.

Na záver len doplníme, že prínos mini-LED displeja sa nebude týkať iba HDR či krajšieho zobrazenia farieb. Táto technológia je oveľa sofistikovanejšia a energeticky úspornejšia, než súčasné LCD. Aj to je jedna z výhod, ktorá vo finále zabezpečí lepšiu výdrž batérie. Do komentára nám napíšte, či sa už na nový iPad Pro tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -