Hoci sa môže zdať, že Apple v súvislosti s umelou inteligenciou takpovediac zaspalo dobu, nie je to úplne pravda. Technologický gigant z Cupertina to chce dokázať už v najbližšom období, keď predstaví svoje vlastné riešenie.

Podľa príspevku portálu TechCrunch spoločnosť Apple vo veľkom prijíma nových inžinierov a odborníkov v súvislosti s umelou inteligenciou. Cieľom bude vylepšiť a zároveň zakomponovať generatívnu AI v operačných systémoch iOS, iPadOS či macOS ale aj ďalších prvkoch jablkového ekosystému.

Ako vyplýva z otvorených pracovných ponúk, Apple hľadá minimálne tucet odborníkov, ktorí sa budú zaoberať témou strojového učenia. Pracovné príležitosti majú zahŕňať prácu na autonómnych systémoch, ako aj implementáciu už vytvorených prvkov AI do operačných systémov.

Umelá inteligencia dostane rukopis od Apple 

Pozície zahŕňajú prácu na vizuálnom generatívnom modelovaní, ktoré má pomáhať aplikáciám v oblasti výpočtovej fotografie, úpravy obrazu a videa, 3D rekonštrukcie tvaru a pohybu. Je teda viac než možné, že Apple zahrnie v určitom množstve tieto funkcie aj do svojej VR/AR náhlavnej súpravy.

Umelá inteligencia iOS 17
Zdroj: Numenta / úprava redakcie

Minulý týždeň sme sa dočkali uvedenia oficiálnej aplikácie ChatGPT pre iPhone. Spoločnosť Apple však svojim zamestnancom zakázala používať tieto nástroje z dôvodu obáv o bezpečnosť.

Ako už bolo začiatkom tohto roka naznačené, Apple zrejme testuje koncepty generatívnej umelej inteligencie, ktoré by jedného dňa mohli byť určené pre Siri. Hlasová asistentka by sa tak stala univerzálnym doplnkom všetkých dostupných operačných systémov a zariadení. Do určitej miery by sme sa podobných vychytávok mohli dočkať už v najbližších verziách systému iOS.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia napodobní váš hlas. Nebezpečný podvod okráda ľudí o tisíce eur

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -