Beta verzie mobilných operačných systémov so sebou prinášajú takmer vždy viac nevýhod ako výhod. Najnovšie sa podarilo objaviť veľký nedostatok verejnej bety iOS 14. V prípade používania rozhrania pre trasovacie aplikácie systém zakazuje softvér, na sledovanie koronavírusu v Európe.

Doplnené: Týka sa to aj vývojárskej beta verzie…

iOS 14 beta bez trasovacích appiek

S novou chybou sa stretávajú iba používatelia na starom kontinente. Apple hovorí, že problémy registruje a podľa neho ide o „známy nedostatok“. Po nainštalovaní beta verzie sa v časti Nastavenia > Súkromie > Zdravie > Zaznamenávanie vystavenia nákaze COVID-19 – ukazuje táto možnosť ako deaktivovaná. Problém je, že ju ani nemôžete zapnúť, pretože sa tu nachádza hláška „Funkcia nie je dostupná vo vašom regióne“.

Väčšina európskych krajín momentálne pracuje so spoločným API, ktoré vzniklo v spolupráci spoločností Apple a Google. K dispozícii je už pomerne veľa appiek, ktoré fungujú naozaj spoľahlivo a efektívne. Ak ste však v beta testovaní systému, musíte na ne zabudnúť.

Uvidíme, či na tom Apple do najbližšej aktualizácie zapracuje, alebo nechá funkciu deaktivovanú z iných, napríklad bezpečnostných dôvodov. Treba si uvedomiť, že iOS 14 je oveľa zraniteľnejší ako napríklad iOS 13.6. V Cupretine sú teda pri zverejňovaní jednotlivých beta verzií veľmi opatrní s funkciami, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom ohroziť používateľov.

Máte iOS 14? Trasovacie aplikácie COVID-19 vám zrejme v Európe nebudú fungovať.
Máte iOS 14? Trasovacie aplikácie COVID-19 vám zrejme v Európe nebudú fungovať.

zdroj

Prečítajte si tiež  Unboxing iPhonu 7 Plus (RED)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.