Apple predstavilo začiatkom mesiaca nový mobilný operačný systém. Mnohí si ho okamžite chceli vyskúšať ale nedalo sa to klasickou cestou. Dnes to už ide. Teraz je verejná beta iOS 13 dostupná. Nainštalovať si ju môže každý. Prezradíme vám ako.

Verejná beta iOS 13 dostupná

Tak ako aj po minulé roky, Apple spúšťa aj verejné testovanie mobilného operačného systému. Prichádza po troch týždňoch od predstavenia na WWDC19. Je to možno trošku skôr ako je to bežné ale to vôbec nevadí. Už to teda nebudú iba vývojári, kto bude môcť nový systém naplno skúšať. Dôvodom, prečo to vždy tak dlho trvá je to, že prvá beta pre vývojárov vôbec nemusí byť vydarená. Vývojár má predsa len o čosi viacej skúseností a vie si s problémom lepšie poradiť ako bežný používateľ.

Verejná beta iOS 13 dostupná. Ako ju nainštalovať? - svetapple.sk
Verejná beta iOS 13 dostupná. Ako ju nainštalovať? – svetapple.sk

Ako sa ale ukazuje, keďže je verejná beta iOS 13 dostupná o čosi skôr ako je to bežné, zrejme bol systém dobre vyladený už na začiatku. Nejeden Apple si chcel hneď vyskúšať na vlastnej koži ako funguje. Žiaľ ak nemal oficiálny vývojársky účet, mohol to urobiť len takýmto komplikovaným spôsobom. Nainštalovať si ale verejnú beta verziu je omnoho jednoduchšie a zvládne to každý. Ak ti teda nevadí riziko, že systém nemusí byť stabilný, baterka zariadenia sa môže výrazne rýchlejšie vybíjať, telefón sa môže prehrievať a občasne sekať, si na správnom mieste.

Ako na to?

Samozrejme tak ako vždy radíme vám dopredu si zálohovať všetky dáta priamo na počítač. Pri verejnej bete je už riziko straty omnoho nižšie ako pri inštalácií tej vývojárskej „na čierno“ ale predsa tu niečo existuje. Akonáhle je zariadenie zálohované, môžeme začať. Je to jednoduchých 12. krokov.

 1. Overovanie: V prvom rade musíte zistiť, či je vaše zaraidenie vhodné na beta testovanie. Otvorte priamo v zariadení tento odkaz a overte to.
 2. Prihláste sa: Druhým krokom je prihlásenie sa. Budete musieť urobiť registráciu. Voľte teda tlačidlo Sign Up.
 3. Registrácia: Do beta testovania sa musíte registrovať. Nebojte sa, stačí vám vaše Apple ID.
 4. Potvrdenie: Tak ako všade, odsúhlaste zmluvné podmienky od Apple.
 5. Výberte iOS: Teraz musíte kliknúť na iOS.
 6. Zapíšte sa: Jednoducho kliknite na Enroll your iOS device
 7. Sťahujeme: Teraz musíte pokračovať tlačidlom „download profile“. To automaticky začne systém sťahovať do nastavení.
 8. Reštart: Telefón vás vyzve aby ste ho reštartovali. Urobte to.
 9. Aktualizácia softvéru: Po reštarte budete musieť prejsť do nastavení, konkrétne do sekcie aktualizácií. Tu necháte vyhľadať aktualizáciu.
 10. Sťahovanie: Po vyhľadaní dajte aktualizáciu sťahovať.
 11. Inštalácia: Stiahnutý softvér nainštalujete.
 12. Hotovo: po odsúhlasení podmienok môžete používať iOS 13 public beta 1.
Prečítajte si tiež  Ako nainštalovať verejnú betu iOS 11?

zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.