CarPlay je pre mnohé automobilky už prakticky bežná záležitosť. Nájdeme ho v ponuke skoro každého výrobcu. Mazda sa rozhodla, že do svojej MX-5-ky pridá túto funkciu od roku 2020 úplne zadarmo. Budúci majitelia nebudú musieť platiť nič navyše.

Mazda MX-5 príde s CarPlay v základnej výbave.

Ak plánujete nákup novej Mazdy MX-5, majte sa na pozore. Obľúbený letný „športiačik“ prinesie podporu systému Apple CarPlay ale aj Android Auto už v sériovej výbave. K dispozícii bude vrámci infotainmentu, ktorý v tomto prípade počíta so 7″ palcovým dotykovým displejom a dvoma vstupmi pre USB. Nie je to možno najväčšia zobrazovacia plocha ale určite stačí. Je minimálne väčšia ako na iPhone 11 Pro Max (6,5″).

Všetko bude fungovať pomocou aplikácie „Mazda Conncet“, ktorá sa nachádza v systéme už ako predinštalovaná. Stačí, ak používateľ zoberie svoj iPhone a pripojí ho do systému pomocou Lightning kábla. V súčasnosti sa Apple môže pochváliť, že sa jeho systém nachádza vo viac ako 500 vozidlách vrámci celého sveta. Číslo je už ale dnes podľa nášho názoru neaktuálne, nakoľko sa táto ponuka stále rozširuje.

Mazda MX-5 príde s CarPlay v základnej výbave.
Mazda MX-5 príde s CarPlay v základnej výbave.

Pokiaľ CarPlay nemáte, tak by ste mali vedieť, že vám dokáže na obrazovke vášho auta zobraziť napríklad niektoré aplikácie z iPhonu ako: Waze, Google Mpas, klasické mapy, Apple Music, Správy, WhatsApp či telefón… Je to praktické a bezpečné riešenie aj keď mnohí pred ním aj tak uprednostňujú nebezpečnú manipuláciu so zariadením.

Samotná Mazda tvrdí, že CarPlay budete môcť v modeli MX-5 používať od februára 2020. Jedná sa v súčasnosti o najpredávanejšie vozidlo vo svojej kategórii. Jeho cena v USA štartuje na sume 26 580$. Pokiaľ už máte Mazdu MX-5 vyrobenú po roku 2014 (čo je v podstate totožný model), CarPlay si sem môžete pridať vrámci voliteľnej výbavy. Takýto upgrade ale pochopiteľne niečo stojí. V modelovom roku 2020 bude úplne zadarmo.

Mazda MX-5 príde s CarPlay v základnej výbave.
Mazda MX-5 príde s CarPlay v základnej výbave.
Prečítajte si tiež  Apple spojí Face ID a Touch ID v iPhone 12S. Takýto názov ponesie nová technológia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.