Dnes sa Apple rozhodlo prestať podpisovať poslednú veľkú aktualizáciu iOS 13.2. To inými slovami znamená, že na iOS 13.2 sa už nedostanete, pokiaľ používate verziu iOS 13.2.2. Ak teda máte so novým systémom problémy, musíte počkať do ďalej aktualizácie.

Na iOS 13.2 sa už nedostanete

Nie je asi úplne bežné, že používatelia iOS zariadení potrebujú prejsť z novšej verzie systému na tú staršiu. Napriek tomu sa to ale deje a dá sa to urobiť. Teda aspoň niekedy. Apple takúto možnosť pravidelne zastavuje po určitom čase. Ten čas nastal práve teraz. Jablková spoločnosť už iOS 13.2 nepodpisuje, takže sa naň z iOS 13.2.2 nedostanete.

- Reklama -

Aktualizácia iOS 13.2 prišla ako blesk z jasného neba ešte 28. októbra. Medzi jej najväčšie novinky patrila napríklad funkcia Deep Fusion pre fotoaparát. Tak isto ale prišla aj podpora pre AirPods Pro, nové Emoji ikonky a podobne. Bola teda relatívne bohatá na novinky.

No a napriek tomu, že iOS 13.2 už mala byť bezchybná, až tak dokonalá napokon nebola. Ako sa po pár dňoch ukázalo, používatelia sa sťažovali na to, že im počas práce s aplikáciami jednotlivé appky v multitaskingu vypína. To muselo byť dosť otravné. Špeciálne vtedy, keď ste v danej situácii pracovali s dvoma naraz.

Aj z toho dôvodu vyšla po 10. dňoch aktualizácia iOS 13.2.2. Tá mala za úlohu opraviť túto otravnú chybu. Apple ju odstránilo dokonca ešte skôr formou vývojárskej beta verzie systému iOS 13.3. Do toho ale bežný spotrebiteľ prístup v tom čase nemal (dnes si už môžete nainštalovať iOS 13.3 aj vo verejnej beta verzii).

Už onedlho by sme sa mohli dočkať ďalšej menšej aktualizácie. Vychádzame z toho, že Apple ich vydáva približne každých 10-14 dní. Teda minimálne kvôli nevydarenému iOS 13 to tak bolo a nemáme pocit, že iOS 13.2.2 je už dokonalo vyladený softvér.

Na druhú stranu s ním však objektívne nemáme problémy. Do redakcie nám ale píšu ľudia, ktorí problémy majú. Sú rôzneho rozsahu a predovšetkým na starších zariadeniach. Akú skúsenosť máte vy?

iOS 13.2 má problém. Počas náročnejších operácii sa na ňom zastavujú aplikácie.
iOS 13.2 má problém. Počas náročnejších operácii sa na ňom zastavujú aplikácie.


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.