Cupertinský gigant má momentálne plné ruky práce, aby tento rok zvládol všetko na čas. Nech už sú jeho snahy akékoľvek, ďalšia správa naznačuje, že iPhone 12 nepríde na trh skôr, ako v októbri 2020. Dôvodom je omeškanie výroby, kvôli pandémii koronavírusu.

iPhone 12 bude meškať

S najnovšími informáciami prišiel japonský server Mac Otakara. Aj keď o ňom nepočúvame moc často, jeho predpovede bývajú dosť presné a tak tejto správe prisudzujeme silnú relevanciu.

Podľa jeho vlastných zistení, ktoré pochádzajú priamo z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple, bude mať tohtoročný iPhone 12 meškanie. V továrňach jednoducho nestíhajú, nakoľko im svetová zdravotnícka kríza narobila veľké problémy.

Celkový časový sklz sa odhaduje na úrovni niekoľkých týždňov či dokonca mesiacov, čo veru nie je málo. Aj preto sa informácie z portálu Mac Otakara zhodujú na tom, že predstavenie neprebehne na začiatku septembra tak, ako sme na to zvyknutí z uplynulých rokov.

Apple sa bude snažiť výrazné oneskorenie nejakým spôsobom „zamaskovať“. Nie je vylúčené, že samotný iPhone 12 bude predstavený už koncom septembra (čím sa eliminujú 1-2 týždne meškania). Do predaja sa ale nedostane skôr ako v priebehu októbra.

Niektoré informácie od iných analytikov už naznačili, že by sme sa prvých zariadení predsa len mohli dočkať koncom deviateho mesiaca. Pokiaľ by sa to však aj podarilo, určite by sa vyskytli len na primárnych trhoch spoločnosti Apple.

Slovensko pochopiteľne medzi takéto krajiny nepatrí a presne preto budeme musieť čakať. Snáď to nebude trvať príliš dlho. Ktorý iPhone 12 plánujete zakúpiť vy? Za nás bude najlákavejšou ponukou základný 5,4″ model!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 nebudú vedieť merať krvný tlak
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.