Už čoskoro Apple ohlási výsledky za tretí finančný kvartál tohto roka. Fiškálne zasadnutie by malo prebehnúť 28. októbra a my sa tak dozvieme ako si technologický gigant z Cupertina viedol v predaji svojich zariadení. Ešte predtým sa však môžeme pozrieť na dát zo strany analytikov z Canalys.

Prečítajte si tiež  Ďalší Apple Event už na budúci mesiac? Je to skoro isté. Apple nám predstaví nové počítače Mac

Podľa posledných informácií sa počítačový trh dočkal 5% nárastu, čo na počet objednávok udáva číslo 84,1 milióna. Apple sa opäť umiestnilo v prvej päťke popredných hráčov, kde obsadilo celkovo štvrté miesto s počtom objednávok 7 824. Na prvom mieste sa umiestnilo Lenovo s takmer 20 tisícmi predanými kusmi, nasledované HP, ktoré vykázalo niečo cez 17,5 tisíca kusov. Pomalší rast trhu ako takého má na svedomí stále pretrvávajúca kríza s čipmi, ktorá by mala pokračovať aj v roku 2022.

- Reklama -

Kľúčovým aspektom v pomalom raste je samozrejme pandémia COVID-19, čo výrazne narušilo produkciu a dodávky komponentov. Nedopomáhajú ani lockdowny a obmedzenia rôzneho druhu, ktoré obmedzujú rýchlosť dodania a možnosti transportu hlavne na území Ázie.

Mac Canalys

Popredným spoločnostiam technologického priemyslu sa aj napriek obmedzeniam darí držať sa medziročného rastu, ktorý sa v prípade firmy Apple vyšplhal na 14,4%. S týmto číslom si Apple uchmatlo 9,3% podiel na globálnom trhu, pričom minulý rok to bolo 8,5%.

Už v najbližších týždňoch by sme mali byť svedkami predstavenia nových počítačov Mac, ktoré Apple uvedie na chystanej konferencii. Hlavnými hviezdami programu sa majú stať nové MacBooky Pro 14″ a 16″ s výkonnejším čipom M1X. Možnosťou je aj updatovaný model Macu mini a doplnenie novej generácie slúchadiel AirPods 3. Event samozrejme ešte nie je oficiálne potvrdený, no vzhľadom na informácie opisujúce produkciu nových Macov je keynote na 99% istá.

Prečítajte si tiež  Najnovšia beta macOS Monterey poukazuje na príchod nových MacBookov

Podľa týchto skutočností môžeme predpokladať, že celý event sa odohrá v prvej polovici budúceho mesiaca a teda o niečo vyše 4 až 5 týždňov. Ako už býva zvykom, technologický gigant ohlási svoju „online udalosť“ formou pozvánky presne 7 dní pred jej oficiálnym začatím.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCanalys
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.