iPad a MacBook sú dva odlišné produkty, ktoré sa k sebe za posledný rok mimoriadne priblížili. Nový iPad Pro predstavuje niečo, čo by malo nahradiť oba produkty a s pomocou Magic Keyboard vytvoriť akýsi hybrid, medzi nimi. Pozrite sa, ako sa Apple vysporiadalo s revolučným ovládaním!

Nový iPad Pro má revolučný spôsob ovládania!

Počítač a tablet sú dve úplne odlišné zariadenia. Dôvodom je už princíp toho, ako sa ovládajú. Kým k ovládaniu tabletu používame predovšetkým prsty a kapacitný displej, pri počítači je to zas klávesnica, trackpad a občas dotyk. Ako to spojiť tak, aby z toho vznikol zaujímavý hybrid?

Apple sa o to tento rok pokúsilo a vyzerá to tak, že by to mohlo celkom dobre fungovať. Presnejšie detaily nám prezradil Craig Federighi (viceprezident softvérového inžinierstva v Apple), ktorý na novom iPade Pro priamo spolupracoval.

iPadOS 13.4 príde aj s podporou TrackPadu.
Nový iPad Pro má revolučný spôsob ovládania!

Vývojári a dizajnéri sa rozhodli pomocou novej Magic Keyboard obohatiť schopnosti zariadenia aj o spomínaný trackpad. Takýto krok bol avizovaný únikmi len niekoľko týždňov dozadu. Nefunguje to ale úplne tak, ako na počítači.

Rozdiel medzi používaním dotyku a trackpadu by bol príliš veľký. V Apple sa rozhodli zapracovať na spoločnej kompatibilite. Nový iPad Pro teda nebudete ovládať pomocou myši tak, ako keby ste ovládali napríklad Mac. Bude to odlišné.

Systém je oveľa lepšie prispôsobený novým podmienkam, vzhľadom na to, že na ne nie je zo svojho princípu pripravený (je navrhnutý predovšetkým pre ovládanie dotykom). Presnejšie detaily o tom, ako to funguje vám ukáže video nižšie. Na základe prvých dojmov z neho ale môžeme povedať, že to je perfektná cesta, ktorá sa nám páči a vidíme v nej zmysel. Čo poviete na túto kombináciu vy?

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra môžu dostať nové farebné možnosti. Takto úžasne by vyzerali v titánovej čiernej
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.