Mladí ľudia sú pre spoločnosť Apple mimoriadne dôležitou cieľovou skupinou. Najnovší prieskum preukázal, že iPhone pre nich znamená dôležitú súčasť života. Drvivá väčšina opýtaných si v budúcnosti dokonca ani nevie predstaviť používať iné zariadenie. Pre technologického giganta z Cupertina ide o fantastickú správu.

Najnovší výskum od Piper Sandler, ktorý niesol názov Taking Stock With Teens preukázal, že v súčasnosti v USA až 87 % teenagerov vlastní iPhone, pričom až 88 % z nich si v budúcnosti plánuje kúpiť nejaký nový model od spoločnosti Apple.

Za 10 rokov sa podiel Apple v tejto oblasti zdvojnásobil 

Z toho vyplýva, že len 12 % opýtaných rozmýšľalo nad tým, že by prešlo ku konkurencií. Prieskumu sa zúčastnilo až 5 690 respondentov s priemerným vekom 16,2 roka, pričom 40 % bolo zamestnaných na čiastočný pracovný úväzok.

Je zaujímavé, že v priebehu posledných 10 rokov sa vlastníctvo iPhonu medzi mladými ľuďmi viac ako zdvojnásobilo. Podľa prieskumu z roku 2012 vlastnilo toto mobilné zariadenie len približne 40 % amerických teenagerov. Dnes je to až o 47 % viac.

Spoločnosť Apple to dosiahla stratégiou rozširovania ponuky a dlhodobej podpory zariadení. Dnes kúpite stále veľmi moderný iPhone 13 už od 718 €, alebo základný iPhone SE 3. generácie s výkonným čipom A15 Bionic a podporou 5G siete už od 450 €.

A aj keď ponúkajú konkurenčné produkty po hardvérovej stránke viac, mladí ľudia nechcú používať Android ale iOS a radi si za to priplatia. Neprekáža im dokonca ani robenie kompromisov.

Týka sa to aj ďalších Apple produktov 

Z prieskumu vyplýva, že inštalačná základňa hardvéru spoločnosti Apple neustále rastie, čo znamená, že v budúcnosti môže vďaka tomu rásť aj popularita jej služieb, medzi ktoré patrí Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, iCloud a ďalšie.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Rovnako sa ukázalo, že až 35 % opýtaných mladých ľudí nosí na ruke inteligentné hodinky Apple Watch, pri ktorých je taktiež vysoká pravdepodobnosť, že ich mladí ľudia nenahradia konkurenčným zariadením, ale práve ďalšou generáciou hodiniek.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Šťastné a Veselé Vianoce vám želá redakcia Svetapple.sk!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -