Pokiaľ ste dlhodobo pracovali na najpoužívanejšom počítačovom operačnom systéme na svete (Windows), ľudia by mohli predpokladať, že budete fanúšikom Microsoftu. To však nie je pravda. Bývalý riaditeľ divízie Windows, Steven Sinofsky sa na svojom twitteri pochválil novým iPadom Pro s Magic keyboard a TrackPadom. Nezabudol dodať „New Desktop PC“.

Muž, ktorý viedol divíziu Windows ukázal svoj nový iPad Pro.

Technologický svet už dlhé roky sleduje a kopíruje spoločnosť Apple. Cupertinský gigant jednoducho vie, čo na ľudí funguje a vždy im to dá skôr, ako vedia, že to potrebujú. Meno Steven Sinofsky vám možno nehovorí nič, no v minulosti išlo o kľúčovú osobu v spoločnosti Microsoft. Spolu so svojim tímom viedol divíziu Windows v rokoch 2009-2012, počas ktorých predstavil mnoho dôležitých produktov. No a keďže už v Microsofte viac ako 8 rokov nepracuje, môže dať všetkým najavo, ktorá spoločnosť je podľa neho „tá správna“. Vyzerá to tak, že je veľkým priaznivcom Apple.

Muž, ktorý viedol divíziu Windows ukázal svoj nový iPad Pro.
Muž, ktorý viedol divíziu Windows ukázal svoj nový iPad Pro.

Nemuseli by sme to hodnotiť len z jeho profilovej fotky, ktorú má na svojom Twitteri. Zahalený v mikine sa fotí cez zrkadlo so svojim zeleným iPhonom 11 Pro. To už dnes ale robí kde kto a smartfón o ničom nevypovedá. Ak ale niekto pridá príspevok, na ktorom je iPad Pro s Magic Keyboard a TrackPadom, pekne to ukazuje, ktorej značky je priaznivec. Steven Sinofsky k záberu pridal dokonca aj popisok s textom „New desktop PC“.

Inými slovami iPad Pro v jeho podaní robí presne to, čo chcelo Apple svojou propagáciou dosiahnuť. Dokáže nahradiť počítač, na ktorom by pravdepodobne bežal operačný systém Windows alebo macOS. Vďaka elegantnému stojanu dokonca aj vyzerá ako „Desktop PC“. Čo poviete na takýto „setup“? Nám sa veľmi páči, škoda len, že je ten displej trochu malý…

Prečítajte si tiež  Apple bude platiť mastnú pokutu. Dôvodom je chýbajúca nabíjačka v balení iPhonu. V tejto krajine to prekáža politikom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.