Je to vždy obrovská nostalgia, keď môžeme vidieť moderné zariadenia ako rozbiehajú „retro“ operačné systémy alebo hry, pri ktorých sme strávili tisíce hodín. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako sa používateľovi podarilo spustiť Windows 95 na iPade Pro 2020. Zahral si tu legendárne tituly z 90. rokov ako Age of Empires II, RollerCoaster Tycoon a The Sims

Pozrite sa ako vyzerá Windows 95 na iPade Pro 2020.

Určite sa nájde mnoho z vás, ktorí si ešte pamätajú na ikonický Windows 95. Tento rok oslávi operačný systém 25. výročie od svojho predstavenia. Za ten čas sa technologický svet dokázal posunúť mílovými krokmi vpred. Kým v roku 1995 sme potrebovali obrovské CRT monitory, veľké skrine s hardvérom a tak isto robustné klávesnice, v roku 2020 je všetko úplne ináč.

So staručičkým Windowsom 95 si hravo poradí akýkoľvek iPhone, ktorého hrúbka je sotva niekoľko milimetrov. Dnes sa môžete pozrieť na video, v ktorom sa ho podarilo nainštalovať na novučičký iPad Pro 2020. Tablet je v predaji sotva niekoľko mesiacov a tak je to samo o sebe dosť veľký úspech.

Autor si nezabudol pripomenúť dávne časy a zapol na svojom iPade aj mnohé „retro“ hry. Zatiaľ čo na iPhone toho s pôvodným Windowsom veľa nezmôžete (kvôli malému displeju a komplikovanému ovládaniu), pri iPade sú už jeho funkcie omnoho rozsiahlejšie. Podobný projekt je samozrejme vhodný len ako zábava. Windows 95 sa na iPadOS nechytá asi ani z 1%. Niekedy by si však nezaškodilo pripomenúť relatívne nedávnu minulosť aj takýmto spôsobom, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Na Apple TV+ dorazil nádherný dokumentárny seriál Prehistoric Planet. Neuveríte, že vznikol v počítači
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.