iPhone od spoločnosti Apple je perfektný smartfón, no povedzme si na rovinu, že nie úplne lacný. Aj preto je z času na čas terčom podvodníkov alebo zlodejov, ktorí sú preň ochotní za vidinu zisku vykradnúť pokojne aj kamennú predajňu obchodu. No a zatiaľ čo niektorí na to potrebujú tehlu, s ktorou rozbijú výklad, iní na to idú sofistikovanejšie. V obchode, kde predávajú iPhony sa rovno zamestnajú.

Ako informuje portál Odditycentral, presne ku tomuto došlo v ruskej Moskve, kde je síce zakázaný oficiálny dovoz akýchkoľvek Apple zariadení, no vďaka šedému trhu sa ku ním občania za trochu vyššie ceny stále vedia relatívne bez problémov dostať. Presne toto využil 44-ročný muž, ktorého identita nebola zverejnená. Zamestnal sa v obchode s elektronikou a hneď počas prvého dňa od nástupu do práce odcudzil päťdesiattri úplne nových iPhonov.

Situácia bola evidentne tak vážna, že sa ku nej vyjadrilo aj ruské ministerstvo vnútra, ktoré zverejnilo z netradičnej lúpeže kamerový záznam. Na ňom je možné vidieť, ako zločinec „čistí“ obchod s elektronikou a novými iPhonmi napĺňa svoj kompaktný kufor plus niekoľko tašiek.

Zlodej v Rusku
Zdroj: Lenta

Dokonca si neskôr všimne, že všetko zaznamenáva kamera, no s tou si nerobí veľa starostí, pretože ju jednoducho posunie mopom a v krádeži pokračuje ďalej.

Akonáhle tento muž svoj lup dokončí, zoberie si so sebou nielen 53 úplne nových iPhonov, ale aj 53 000 rubľov (cca 540 €) a nenútené odchádza cez hlavný vchod smerom preč z predajne.

So zakrývaním tváre si veľa práce nedal. Stalo sa mu to osudným

Zlodej v Rusku
Zdroj: Lenta

Ako doplnili policajné zdroje pre ruské spravodajstvo Lenta, 44-ročný muž získal prácu za pomoci sfalšovaných dokladov, ktorými sa mu podarilo oklamať manažéra predajne. So zakrývaním svojej tváre si však veľa práce nedal. Aj preto ho policajné zložky rýchlo identifikovali a zadržali v meste Sevastopol, kde údajne býval.

A aj keď bola policajná akcia relatívne rýchla, všetok ukradnutý tovar sa mužom zákona zaistiť nepodarilo. Zlodej policajtom uviedol, že desiatky iPhonov stihol predať ešte po ceste z Mosky domov.

Na základe lúpeže a tohto konania bolo voči mužovi začaté trestné stíhanie a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Predajňa, z ktorej bolo odcudzených 53 nových iPhonov doplnila, že jej vznikla škoda na úrovni 3 miliónov rubľov (cca 30 532 €). Snáď si dá jej manažér nabudúce väčší pozor…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple prináša funkciu SharePlay v novej beta verzii macOS Monterey
Môže ťa zaujímať
- Reklama -