Ako sa ukazuje, nie len Apple aj aj Google sa dlhodobo snaží aby boli naše zariadenia v bezpečí a aby používatelia nemali v ohrození predovšetkým svoje súkromie. Dnes sa Na internete sa vyskytol nebezpečný malware pre iPhone. Varuje pred ním samotné Google.

Na internete sa vyskytol nebezpečný malware pre iPhone

Nová správa od Vice hovorí o tom, že výskumný tím projektu Google Project Zero objavil nebezpečné internetové stránky, ktoré obsahujú vírus, ktorý môže byť aj jedným z najväčších útokov na používateľov iPhonu vôbec.

Podľa výskumníkov je problematická rada niekoľkých webových stránok, ktorých návštevníci zo zariadení ako iPhone či iPad môžu byť okamžite napadnutí. Problémom je aj fakt, že tieto stránky majú týždenne niekoľko tisíc návštev. Vírus sa teda môže rýchlo rozširovať a ohrozovať používateľov bez toho aby o tom čo i len tušili. Náznakom môže byť len rýchlejšie vybíjanie baterky, nakoľko malware veľmi často sleduje vašu polohu.

Ohrození sú hlavne používatelia starších iOS zariadení.

Google Project Zero odhalil aj to, že celý tento malware je najnebezpečnejší predovšetkým pre majiteľov zariadení s nainštalovaným operačným systémom iOS 10. Práve tu sa dokáže preniesť bez väčších problémov. Ak máte starší iPhone pre a môžete, pre istotu aktualizujte.

Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži? - svetapple.sk

Našťastie však takýchto používateľov už nie je v dnešnej dobe prichádzajúceho iOS 13 veľmi veľa. Niekto sa ale nájde. Tak isto môžu mať problém aj niektorí používatelia iOS 12. Vírus je konfigurovaný aj pre túto verziu. Na to aby sa ale do vášho zariadenia dostal by musel prekonať väčšie zabezpečenie s čím má našťastie problém.

Ak sa ku vám ale napokon dostane, nie je to sranda. Naprogramovaný je žiaľ tak aby vám okamžite začal kradnúť súkromné dáta. Tak isto sleduje vašu polohu a každý 60 sekúnd ju aktualizuje. Výskumníci už samozrejme upozornili na problém aj Apple a to ho začalo riešiť. Je zrejme, že v iOS 13 sa nič takéto nevyskytne.

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. - svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Do mesiaca červený iPhone a model SE v 128GB verzii!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here