Na dizajn nových iPhonov vo všeobecnosti nemáme jedného zlého slova. Oba vyzerajú fantasticky a sme radi, že Apple urobilo všetky tieto kroky. Na jednom zariadení nájdeme mliečne/ matné sklo a na druhom lesklé sklo. Má to ale aj jeden nedostatok. Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.

Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.

Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.
iPhone 11 Pro zvýrazní otlačky len na lesklom logu a lesklom sklíčku kamery – svetapple.sk

Zadná strana iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 nie je rovnaká. Rozdiel je najmä v samotnom krycom skle. V jednom prípade je lesklé a v opačnom matné. To už ale určite viete. V prvom rade si vezmeme do mušky iPhone 11 Pro vo verzii Midnight Green. To na čo sa pozeráte vyššie je kompletne “obchytaný” telefón bez toho aby ho bolo potrebné čistiť. Matná úprava skla veľmi dobre tieto otlačky maskuje a aj keď je pravda, že tu čosi vidieť, dá sa povedať, že je to absolútne minimum.

Najvýraznejšie miesta sú v podstate len tie lesklé. Otlačky svietia najmä na logu spoločnosti Apple a tiež na kamere s troma šošovkami. Nehovoríme len o samotných (zafírových) sklíčkach konkrétnych šošoviek. Hovoríme aj o lesklom krycom skle pod nimi.

Ak by sme mali toto matné sklo k niečomu prirovnať, asi to bude hliník, ktorý poznáme aj z iPhonu 5/5S/6/6S/7. V podstate aj pri používaní budete mať pocit, že ide o hliník a nie o sklo. Treba však robiť opatrne, telefón sa šmýka oveľa ľahšie ako v prípade modelu 11…

- Reklama -

Lesklé sklo iPhonu 11 otlačky prstov priťahuje, možno až moc…

Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.
Na iPhone 11 vdino šmuhy možno viac ako by bolo treba – svetapple.sk

Na opačnej strane máme potom lacnejší iPhone 11. Jeho dizajn zo zadnej strany vôbec lacno nevyzerá. Práve naopak. Vyhotovenie z lesklého skla mu dodáva na hodnote. Vyzerá to fantasticky. Navyše detail z matného skla pod šošovkami vyzerá tiež dobre. Samotný materiál, ktorý pokrýva celú zadnú časť sa oveľa lepšie drží v ruke. Ako sme spomínali vyššie, sklo iPhonu 11 Pro pripomína skôr hliník. Občas sa vám bude chcieť telefón šmyknúť, zatiaľ čo v prípade iPhonu 11 toto nehrozí a držať ho budete v ruke omnoho istejšie.

Na druhú stranu sa ale jeho sklenený kryt zašpiní od otlačkov skôr ako by sme možno čakali či akoby sme chceli. Naozaj stačí telefón využívať aktívne 3 minúty bez krytu a výsledok môžete vidieť na fotografii vyššie. Nevieme či by sa tomuto dalo zabrániť nejakou nano povrchovou úpravou. Ťažko povedať, predsa len ide o lesklé a hladké sklo. Na druhú stranu ale pociťujeme, že je od prstov “docapkané” skôr ako by mohlo byť.

Kryt to samozrejme zachráni

Netreba sa ale určite ničoho báť. Máme na to hneď dva dôvody. Toto sa však týka skôr modelu 11 ako modeli 11 Pro. Pokiaľ ste odvážlivec a iPhone budete používať bez krytu, budete musieť rátať aj s tým, že jeho zadná strana bude občas plná nie pekných šmúch. Na druhú stranu ale treba myslieť na to, že akonáhle dáte telefón do vrecka, vaše gate tieto šmuhy efektne zotrú a tak na skle nebude pri ďalšom vytiahnuťí príliš veľa stôp. Ak však telefón nosíte v kabelke, nič sa samozrejme nemení.

Ďalšia vec je potom tá, že aj tak budete asi nosiť kryt. V dnešnej dobe je to bez ochranného púzdra veľké riziko. Najmä pri zariadení, ktoré prekračuje hranicu 800€. V takomto prípade vás už “zadok” vášho telefónu vôbec trápiť nemusí, nakoľko sa k nemu vaše prsty nedostanú. Aké máte skúsenosti so šmuhami vy? Svoje názory nám napíšte do komentárov…

Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.
Pokiaľ máte telefón často vo vrecku, šmuhy sa po vkladaní/ vytiahnutí zotrú – svetapple.sk
Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.
Na mliečnom tele iPhonu 11 Pro nenájdete žiadne stopy po prstoch.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here