Apple pracuje na skladacom iPhone

Agentúra Bloomberg dnes prezradila, že Apple pracuje na iPhone 12S s Touch ID umiestnenom priamo v displeji. Táto správa potešila mnohých fanúšikov, no obsahovala ešte jedno zistenie, ktoré je z nášho pohľadu zaujímavejšie. Technologický gigant údajne skúma technológie skladacích displejov a pracuje na ich aplikovaní do prototypov.

Apple síce v týchto chvíľach nemá žiadnu funkčnú verziu zariadenia, no podľa všetkého už finišuje s flexibilnou zobrazovacou jednotkou a unikátnym pántom, ktorý by mal získať prívlastok “neviditeľný”.

- Reklama -

V rámci interných diskusií sa teraz rieši veľkosť zariadenia, ktorá stále nie je pevne stanovená. Podľa Bloombergu sa ale najčastejšie hovorilo o základnej 6,7″ uhlopriečke (v zloženom stave), ktorá je zhodná s iPhonom 12 Pro Max. Po otvorení by sa samozrejme zväčšila.

No a hoci tieto správy znejú veľmi pozitívne, majú aj negatívnu stránku. Autori sa domnievajú, že skladací iPhone je vzdialený ešte na poriadne dlhú dobu. Ak sa naň tešíte, pravdepodobne sa ho dočkáte až v roku 2023.

Do tejto chvíle sa však všetky technológie zdokonalia, takže telefón získa lepšiu odolnosť a tak isto využiteľnosť pri bežnom používaní. Ako iste viete, Apple sa neponáhľa s inováciami, no snaží sa, aby boli jeho produkty v prvom rade funkčné.

Pri skladacích smartfónoch sú tieto priority mimoriadne dôležité. Napíšte nám do komentára, čo si myslite o tomto produkte vy. Privítali by ste ho, alebo ste presvedčení, že tadiaľto cesta nevedie?

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. ja ti neviem bratmmm… ako vyzera to pekne, ale obavam sa… ja neviem… ta cena bude brutal… je pekne mat po rozlozeni dvojnasobny displej, ale… neviem, fakt neviem ci toto je cesta do buducnosti… sam som zvedavy…
    obavam sa, ze ten displej bude prilis namahany v tom zhybe, az prilis… necham to teda na inžinierov v … lebo v korei neviem ci to uplne dobre poriesili…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here