iPhone 12S s Touch ID v displeji

Len včera sme vám priniesli informácie, týkajúce sa plánov spoločnosti Apple na rok 2021. MacBook Pro príde o TouchBar a iPhone 12S dostane sofistikovaný systém chladenia za pomoci parnej komory. Nebude to ale všetko. Nová správa od agentúry Bloomberg tvrdí, že tohtoročný smartfón získa aj starú-dobrú technológiu odomykania. Postačí nám otlačok prsta.

Známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) pre Bloomberg uviedol, že Apple je v pokročilej fáze testovania Touch ID, umiestneného priamo v displeji. Nemusíme sa teda obávať podobného riešenia, ako to má v súčasnosti iPad Air 4. generácie, hoci ani to nie je zlé.

- Reklama -

Výkonnejší procesor a 120Hz displej

Samozrejmosťou má byť nový výkonnejší procesor A15 Bionic. Tento čip sa bude vyrábať 5nm procesom a zvýšia sa jeho schopnosti či už v oblasti CPU, GPU alebo Neural Enginu.

Mnohých fanúšikov sklamalo, že iPhone 12 nepriniesol 120Hz displej. Apple sa pre tento krok rozhodlo evidentne na poslednú chvíľu, no dobrou správou je, že jeho nástupca už s technológiou príde. Aby toho nebolo málo, možno sa dočkáme aj Always-on (stále zapnutej) funkcie.

Zariadenie bude predstavené už v septembri 2021, podľa tradičného lineupu. Všetko to ale samozrejme závisí aj na pandémii koronavírusu a schopnostiach dodávateľov. Práve tí stoja za meškajúcimi iPhonmi, MacBookmi či iPadmi. Tešíte sa na iPhone s Touch ID? Dajte nám vedieť v komentári.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.