Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na svojich tohtoročných novinkách. Prácu jej momentálne komplikuje koronavírus vo svete, no napriek tomu sa všetci snažia, aby boli zariadenia čo najlepšie. iPhone 12 by mohol prísť s technológiou, pomocou ktorej ho bude možné potopiť do vody a pracovať na ňom aj pod hladinou.

iPhone 12 môže vďaka tejto technológii predbehnúť aj Samsung Galaxy S20 Ultra!

Samsung predstavil technologického kráľa spomedzi všetkých smartfónov. Novinka s názvom Galaxy S20 Ultra prináša inovácie, ktoré nemá ani Apple. Nebudeme teraz rozoberať to, o aké technológie sa v tomto prípade jedná. Prečítať si to môžete v tomto článku.

V Cupertine už intenzívne pracujú na tom, aby túto novinku minimálne dobehli. iPhone 12 a iPhone 12 Pro by mali byť jedny z najlepších smartfónov, aké si budete môcť zakúpiť. Ich príchod očakávame v septembri 2020.

O tom, čo presne prinesú môžeme momentálne iba polemizovať. Vďaka novému patentu a informáciám z pozadia spoločnosti Apple sa tu ale schyľuje k implementácii jednej veľmi zaujímavej technológie. Displeju by po novom nemala v ovládaní brániť ani voda.

Pokiaľ teda s iPhonom skočíte napríklad do bazéna a budete chcieť fotiť, jednoducho ho budete vedieť ovládať dotykom. Dnes to v skutočnosti nie je možné. Apple využíva technológiu kapacitného displeja. Pokiaľ na ňom máte napríklad „napršané“, určite sami viete, aké vie byť ovládanie problematické a nepresné. Pod vodou v podstate nefunguje.

Fake iPhone 6 - svetapple.sk

Samotný patent, ktorý Apple získalo je popisovaný ako „snímanie sily alebo dotyku na mobilnom zariadení, pomocou kapacitného alebo tlakového snímania“. Momentálne nevieme, čo si môžeme pod touto informáciou predstaviť. Tak isto nevieme ani to, či Apple tento patent niekedy v praxi využije, alebo nie.

Každopádne si ale stojíme za tým, že v tomto smere by sa skutočne mohol urobiť posun v iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro. Dôvod je taký, že v Cupertine možnosti ovládania displeja pod vodou skúmajú už dlhšie. Ešte minulý rok si firma požiadala o niekoľko patentov, ktoré fungujú na princípe ultrazvukovej technológie. Do komentára nám nezabudnite napísať, či by ste niečo podobné v iPhone privítali, alebo nie.

iPhone 12 môže vďaka tejto technológii predbehnúť aj Samsung Galaxy S20 Ultra!
iPhone 12 môže vďaka tejto technológii predbehnúť aj Samsung Galaxy S20 Ultra!
Prečítajte si tiež  Apple skutočne zruší kožené puzdrá pre iPhone 15. Týmto ich nahradí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.