Mnohé Slovenské portály informujú o tom, že na Slovensko prichádzajú horúčavy. Aj to je dôvod, prečo sme sa rozhodli upozorniť na niekoľko vecí, ktoré by ste so svojim iPhonom určite nemali počas vysokých teplotách robiť. Dajte si na to pozor!

Na Slovensko prichádzajú horúčavy – iPhone je tiež len telefón

Počas každého leta sa vyskytnú problémy so zariadeniami, ktoré dokonca môžu vypovedať dočasne alebo úplne svoju službu. Dôvodom sú vysoké teploty, ktorými sú dennodenne vystavované. Ich majitelia nehľadia na to, že ide len o spotrebnú elektroniku a po poškodení teplom sa často krát sťažujú na reklamácií. Nakoľko im ju ale aj tak poväčšine nikto neuzná je to zbytočné. Na Slovensko prichádzajú horúčavy a treba si dávať pozor nie len na seba ale aj na telefón.

Nenechávajte ho na Slnku

Úplný základ je nenechávať zariadenie na slnku. Je jedno či z prednej alebo zadnej strany. Pokiaľ ho necháte položený napríklad na stolíku a niekoľko desiatok minút naň bude pražiť silné slnko pri teplote viac ako 31 stupňov celzia môže to mať fatálne následky.

V lepšom prípade vám telefón vyhodí chybovú hlášku o tom, že sa prehrieva a vy tak budete musieť čakať kým sa jeho teplota opäť dostane do normálu. V horšom prípade vám slnko a vysoká teplota môžu poškodiť baterku a vy ju budete musieť časom vymeniť. Najhoršie na tom celom je, že niekedy sa problém ukáže aj neskôr. Ak vám slnko poškodí baterku a vy zriadenie budete povedzme o mesiac nabíjať, môže vám zoskratovať. Nikto vám už nepovie prečo sa to stalo, skrátka sa to stalo.

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Silné slnko vášmu iPhonu určite neurobí dobre- svetapple.sk

Nezabúdajte ho v aute

Je to podobné ako pri ostrom slnku. Pokiaľ necháte telefón v aute, postupne sa v ňom začne hromadiť teplota. Pridajme ešte fakt, že ste to skombinovali s priamym slnkom niekde na palubnej doske a katastrofa môže byť na svete. V takomto prípade nemusíte prísť len o telefón ale aj o celé auto. V lepšom prípade vám exploduje baterka v hrošom začne horieť. Pokračovanie si domyslite…

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Grilovanie môže byť zábava, nie však ak sa griluje váš iPhone vo vašom aute – svetapple.sk

Nenabíjajte ho pokiaľ je veľmi horúci

Vrámci šetrenia stavu vašej batérie zariadenie nenabíjajte vtedy, keď je veľmi horúce. Hoci tu nie je riziko výbuchu, požiaru a ani ničoho podobného, batéria tým trpí a skôr sa opotrebuje. Nechajte mu pár minút nech sa v interiéri aklimatizuje a potom ho zapojte do zdroja.

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Nabíjanie vždy len vtedy, keď má iPhone normálnu teplotu – svetapple.sk

Nepotápajte sa s ním

Áno vodeodolnosť, tá možno láka. Ale potrebujete to pokúšať? Apple problémy s vytopenými iPhonmi ako reklamáciu neuznáva. Nedokážete mu, že telefón nebol hlbšie ako by mal alebo nestrávil vo vode viacej času ako by mal. Hoci práve to môže lákavé, skočiť do bazéna s mobilom, neodporúčame to riskovať. Existujú prípady úplne nových zariadení, ktoré zatiekli. Používatelia mali následne zviazané ruky.

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Chcete to riskovať? – svetapple.sk

Nepoužívajte to, čo nemusíte

Ak je vonku príliš teplo a vaše zariadenie sa zvykne prehrievať, skúste prerušiť niektoré procesy. Prehrievanie bude mať vplyv aj na výdrž vašej batérie a tá sa môže znížiť aj o 40%. Dôvodom je fakt, že niektoré veci ako Bluetooth, Wifi, aktualizácie na pozadí a podobne stále pracujú a baterku, ktorá je prehriata ešte viacej vyčerpávajú.

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Nestaráte sa? Baterka vám to vráti… – svetapple.sk

Dávajte si naň pozor

Ak ste s telefónom niekde na pláži, schovajte si ho radšej na spodok kabelky (alebo pod uterák). Ak kráčate po meste, nedržte ho v ruke, kde naň môže páliť slnko. Vo vrecku je tiež teplo ale určite menšie ako na slnku. Pamätajte si. V tomto prípade platí, že ak dáte lásku iPhonu, vráti vám ju.

Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? - svetapple.sk
Na Slovensko prichádzajú horúčavy. Čo nerobiť s iPhonom? – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here