Konferencia WWDC 2023 nám okrem iného priniesla aj bližší pohľad na to, ako bude fungovať operačný systém na jablkových tabletoch. Nový iPadOS 17 prinesie závan sympatických zmien, vďaka ktorým sa iPady ešte viac priblížia svojimi funkciami počítačom Mac. Niekoľko zmien sa však týka aj otázky podporovaných zariadení.

Nový iPadOS 17 bude možné nainštalovať takmer na všetky zariadenia, ktoré disponovali podporou aktuálneho systému iPadOS 16. Zo zoznamu však ubudlo niekoľko starších produktov, ktoré sa podpory operačného systému nedočkali.

Ide o vcelku logický krok, nakoľko uvedené zariadenia ponúkajú už vcelku zastaralý hardvér, ktorý nestáhal držať krok s modernými technológiami.

Na tieto iPady nenainštalujete iPadOS 17

V roku 2023 stratia podporu operačného systému iPadOS 17 hneď tri iPady, ktoré boli predstavené pomerne dávno. Konkrétne ide o:

  • iPad 5. generácie (2017)
  • iPad Pro 1. gen 9,7″ (2016)
  • iPad Pro 1. gen 12,9″  (2015)

iPadOS 16 bude podporovaný na týchto zariadeniach:

  • iPad Air 3. generácie (2019) a novší
  • iPad 6. generácie (2018) a novší
  • iPad mini 5. generácie (2019) a novší
  • iPad Pro 2017 a novší

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Reklama
Reklama

Už o niekoľko minút by sme sa mali dočkať zverejnenia prvých beta verzií, ktoré budú spočiatku dostupné výhradne pre vývojárov. Operačný systém iPadOS 17 bude v najbližších mesiacoch dostupný aj v rámci verejných beta testov a jeho oficiálne spustenie je naplánované (ako už býva zvykom) na jeseň 2023.

Dajte nám vedieť do komentára, čo vás na tejto generácii operačného systému zaujalo najviac. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp chystá skvelú novinku. Poteší množstvo používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -