iPad patrí medzi najpredávanejšie tablety na svete a my sa tomu vôbec nečudujeme. Má vynikajúci operačný systém iPadOS, výkonný procesor, dobrú výdrž batérie a intuitívne ovládanie. Dnes sa pozrieme na aktuálne najlacnejší model v ponuke, ktorý získate v zľave za super cenu. Oplatí sa iPad 9. generácie v roku 2023? Odpoveď je jednoznačná.

iPad 9. generácie má k dispozícii veľký 10,2″ Retina TrueTone displej s vysokým rozlíšením a celý je zabalený v klasickom dizajne. V spodnej časti nájdete klasický Home Button, v ktorom sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov Touch ID. Vďaka tomu ho môžete odomykať rýchlo a pohodlne. Vo vnútri tabletu nájdeme síce starší, no stále dostatočne výkonný procesor A13 Bionic. Zariadenia s Androidom, ktoré sa predávajú za podobné peniaze, poskytujú často aj o polovicu slabší výkon. V tomto teda iPad 9 ťahá za silnejší koniec.

Základný iPad predáva spoločnosť za 429 €, čo nie je najmenej peňazí. Keďže ho ale viete získať v zľave oveľa lacnejšie, na Slovensku sa to prejavilo obrovským záujmom zo strany zákazníkov. Tí ho nakupujú, ako na bežiacom pás, vďaka čomu je to číslo jedna v predajoch. A koľko vlastne stojí? Základný iPad kúpite po kliknutí na tento odkaz za 339 €, vďaka čomu ušetríte slušných 90 €.

iPad 9
Zdroj: YouTube / Max Tech / LaPcheck (úprava redakcie)

Pozerať na ňom budete filmy, seriály alebo si jednoducho zavoláte so svojimi blízkymi cez Face Time. Využiť pri tom môžete aj funkciu Center Stage, ktorá je tu prítomná vďaka vylepšenému 12 MP prednému ultraširokouhlému fotoaparátu. Ak vás bude snímať iPad a vy sa budete pohybovať po miestnosti, po celý čas bude na vás upriamená pozornosť.

Zariadenie tiež disponuje podporou pre Apple Pencil prvej generácie a obsahuje veľký akumulátor s kapacitou 8 557 mAh. Ten vám dokáže v spolupráci s veľmi úsporným procesorom zabezpečiť až 10 hodín prevádzky na jedno nabitie. Na iPade môžete za pomoci externej klávesnice písať texty, za pomoci Trackpadu pracovať s grafikou a pokiaľ sa budete nudiť, pustíte si tu svoje obľúbené hry. Hoci je to starší tablet, stále je pripravený na všetko.

iPad 10 je nástupca. Aj keď je drahší, ponúka vám vyšší výkon a hlavne modernejší dizajn

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie)

Pokiaľ sa vám zdá iPad 9. generácie príliš zastaralý a nevadí vám priplatiť si viac za zariadenie s modernejším dizajnom, no stále relatívne základnými funkciami, zaobstarať is môžete iPad 10. generácie, ktorý bol predstavený koncom roka 2022.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví svoj televízor v roku 2016!

Toto zariadenie má väčší 10,9″ Retina displej, no čo je dôležitejšie, osadený je v oveľa modernejšom hranatom dizajne, ktorý vychádza z iPadu Air 5. generácie. Zariadenie má teda tenké rámčeky okolo obrazovky a nenájdete tu žiaden Home Button. Touch ID sa premiestnilo do uzamykacieho tlačidla.

Ďalším benefitom tohto tabletu je výkonnejší procesor A14 Bionic, ktorý je vyrobený na základe 5 nm výrobného procesu. Poskytuje teda o čosi vyšší výkon, ako A13 Bionic a určite aj vyššiu energetickú účinnosť. Na druhej strane, tento tablet má o niekoľko percent väčší displej, ktorý určite spotrebuje viac energie. Nabíjanie prebieha cez USB-C (nie Lightning) a výdrž batérie je zhruba rovnaká, ako v iPade 9. generácie.

No a cena? Tento tablet je výrazne drahší, s čím súvisí aj jeho modernejší vizuál. Bežne sa predáva až z 579 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 515 €. Za novší dizajn s o trochu väčším displejom, výkonnejší procesor a pár ďalších menej podstatných vychytávok zaplatíte o skoro 180 € viac a to sa nám zdá v tejto cenovej kategórii tabletov trochu prehnané.

iPad 10 slovensko
Zdroj: 9to5mac (úprava redakcie)

Každopádne, každý si musí zvážiť sám čo potrebuje a koľko je ochotný do nového iPadu investovať. Dajte nám vedieť do komentára, ktorý model by ste si radšej vybrali vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -