Aj keď spoločnosť Apple medzičasom predstavila iPad 10. generácie s moderným dizajnom, ktorý si prepožičala z iPadu Air 5. generácie, zariadenia zdraželo tak výrazným spôsobom, že sa o ňom ťažko hovorí ako o „dostupnom“. Jeho základná verzia so 64 GB úložiskom začína na čiastke 579 €, čo už určite nie je ochotný za takýto produkt zaplatiť každý.

Dobrou správou ale je, že Apple úplne neuzatvorilo brány pred kúpou kvalitného tabletu na niekoľko dlhých rokov. V ponuke totiž zostal aj iPad 9. generácie, ktorý bol predstavený v roku 2021 a ktorý sa drží staršieho dizajnového jazyka.

Áno, spolieha sa síce na procesor A13 Bionic (nájdeme ho aj v iPhone 11) či Lightning port namiesto USB-C, no v zľave zaň môžete zaplatiť iba 399 €, čo je oproti 579 € značná úspora. Do pozornosti tiež dávame, že Apple toto zariadenie štandardne predáva od 429 €.

Väčší kamarát s Apple Pencil 

iPad 10 nabíjanie Apple Pencil 1 prostredníctvom USB-C a Lightning adaptér
Zdroj: biglobe

Za zmienku tiež stojí, že nevýhoda v podobe absencie USB-C konektora sa dá veľmi rýchlo otočiť na výhodu. Ku novému iPadu 10 totiž pripojíte iba Apple Pencil 1. generácie, ktorá je dostupná od 109 €.

A nie len, že je o čosi lacnejšia ako druhá generácia stylusu, ktorá štartuje až na hranici 139 € ale ponúka aj lepšiu kompatibilitu pre nabíjanie.

Ako už asi viete, na to, aby ste Apple Pencil 1 dobili z iPadu 10 potrebujete špeciálny USB-C adaptér. Toto riešenie je nielen škaredé ale aj nepraktické. Pôvodná Apple Pencil skrátka lepšie funguje s iPadom 9 a to by ste mali pri nákupe brať do úvahy.

Starý iPad so všetkým čo potrebujete 

Zdroj: Apple

Áno, jeho dizajn nepatrí medzi najmodernejšie a objektívne bol už v roku 2021 zastaralý. Ak sa ale na tento produkt pozrieme ako na funkčné zariadenie, ktoré má slúžiť každodenným potrebám študenta alebo bežných ľudí, nevieme nájsť dôvod, prečo si ho nekúpiť.

Práve naopak, je to vynikajúca alternatíva za rozumných 399 €, ktorá je aj na Slovensku veľmi obľúbená. Veď nie náhodou ide o najpredávanejší tablet od Apple na našom území. Dajte nám vedieť do komentára, či jeho nákup zvažujete aj vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo novú Apple TV!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here