Nedávno sme vás informovali o tom, že juhokórejský Samsung sa chce pustiť do stavby novej továrne na území USA, ktorá bude slúžiť na produkciu čipov.

Týmto spôsobom sa má firma snažiť využiť aktuálnu situáciu na trhu, kedy ich je nedostatok a trvať to môže ešte niekoľko dlhých rokov. Ako sa však ukazuje, Samsung nie je jediný.

Veľmi podobné plány predstavil ešte minulý rok aj najväčší dodávateľ procesorov spoločnosti Apple, TSMC. Táto firma postaví v Arizonskom Phoenixe gigantický závod, ktorý bude navyše dotovaný jednak mestom a tiež americkou vládou.

Obrovský projekt 

Mesto už súhlasilo, že spoločnosti TSMC poskytne 200 miliónov dolárov (cca 178,5 milióna eur), ktoré bude môcť využiť na podporu výstavby infraštruktúry vrátane ciest, kanalizácie a ďalších nevyhnutných zásahov.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company na oplátku prisľúbilo, že továreň poskytne pracovné miesta pre viac ako 1 600 ľudí a že celá stavba bude medzi rokmi 2021 až 2029 stáť cca 12 miliárd amerických dolárov – takže vytvorí príležitosť pre mnohé stavebné firmy.

Práce na novom závode sú v súčasnosti v plnom prúde, pričom už v roku 2024 by mal byť schopný vyrábať procesory s 5 nm výrobným procesom. Medzi najväčších odberateľov týchto čipov bude patriť samozrejme Apple ale aj Nvidia či Qualcomm.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.