Spoločnosť Apple ešte minulý rok zásadným spôsobom inovovala svoj základný iPad, ktorý obdržal modernejší dizajn s plochými hranami a väčším edge-to-edge displejom. A hoci toto zariadenie vyzerá na prvý pohľad dobre, dostalo pomerne chabý hardvér a hlavne extrémne vysokú cenovku. Zdá sa však, že v Cupertine veľmi dobre vedia, čo robia.

Analytická spoločnosť Canalys zverejnila prieskum, v ktorom sa ukazuje, že ľudia sa začali po iPade obzerať viac, ako v minulosti. V USA zaznamenali predaje celkový nárast až o 20,5 %, vďaka čomu sa zvýšil aj podieľ na trhu z 38,6 % na 50 %. Ide o obrovský úspech, ktorý snáď nikto na čele s vedením spoločnosti Apple nečakal.

Za celým týmto obrovským úspechom má stáť práve nový základný iPad 10. generácie, ktorý konečne dostal dizajn, ktorý je adekvátny aktuálnej dobe. Zariadenie sa síce predáva za veľmi mastných 579 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 509 €.

Stále však ide o cca 150 € rozdiel v porovnaní so starším modelom, ktorý nebol po hardvérovej stránke zas až o toľko horší.

Starší iPad 9 nie je o toľko horší. Jeho dizajn má však 10 rokov 

Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk (snímka obrazovky)

Áno, je pravda, že iPad 9. generácie zdieľa dizajn, ktorého základy položil prvý iPad Air ešte v roku 2013. Je to skrátka tablet, ktorý vyzerá, že už má 10 rokov a preto ho ľudia pravdepodobne kupovať nechcú.

Na druhej strane má ale len o jednu generáciu starší procesor, ako iPad 10. generácie a taktiež podporuje úplne rovnakú Apple Pencil 1. A hoci iPad 10 dostal do vienka konektor USB-C, ten je v porovnaní s drahšími modelmi obmedzený, takže to neprináša žiadne zásadné benefity oproti Lightningu.

Cena tohto tabletu je podľa Apple 429 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 329 €. Ľudia však už nie sú ochotní prijať jeho „staré tvary“ a preto radšej do iPadu investujú viac. Pre spoločnosť Apple je to samozrejme dobré.

Napíšte nám do komentára, ktorý z týchto dvoch tabletov by ste si radšej zaobstarali vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple razantne zmení App Store, začne od 7. septembra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -