Takto sa v roku 2007 produkoval prvý iPhone

Steve Jobs oznámil prvý iPhone (označovaný aj ako „iPhone 2G“) 10. januára 2007, keď si vo svete vyslúžil veľký obdiv a záujem zo strany zákazníkov či investorov. Predaj začal o niekoľko mesiacov neskôr, 29. júna, a ľudia sa išli po tomto revolučnom zariadení potrhať. Obrovskému úspechu však predchádzali mesiace testovania a výber správnych dodávateľov.

 

Dnes sa na internet dostali fotografie, ktoré zachytávajú továreň na produkciu prvého iPhonu na jar roku 2007. Zábery zverejnil Bob Burrough, prostredníctvom svojho Twitter účtu, no bližšie detaily či informácie konkretizované neboli.

Ako dodáva portál Appleinsider, pravdepodobne sa pozeráme na výrobné linky spoločnosti Foxconn, ktorá zabezpečuje produkciu iPhonu (a ďalších Apple produktov) do dnešných dní. Podľa početného množstva káblov a špeciálneho softvéru, spusteného na obrazovkách telefónov vidíme jednu z posledných fáz výroby a to finálne testovanie hardvéru.

Aj keď bol prvý iPhone vo svojej podstate revolučný, stále mu chýbalo obrovské množstvo funkcií, ktoré dnes považujeme za samozrejmosť. Nebolo tu napríklad 3G pripojenie, App Store, možnosť natáčania videa či Face Time kamera. Na druhej strane mal iPhone 2G špičkové ovládanie vďaka kapacitnému displeju a spoľahlivý operačný systém iPhoneOS (neskôr premenovaný na iOS).

Pozrite si dobové fotografie a do diskusie napíšte, či ste tento model vlastnili alebo ste začínali až na neskoršej generácii (uveďte ktorej).

Prečítajte si tiež  Apple logo - vývoj a história. Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.