Od predstavenia prvej generácie Apple Watch ubehlo už 7 rokov. Tieto inteligentné hodinky si obľúbili fanúšikovia po celom svete a prakticky od začiatku špekulujeme, či by nemohli byť kompatibilné aj s iným inteligentným hardvérom.

Apple Watch prototypNajčastejšie sa hovorí o remienkoch, ktoré by sa k hliníkovému šasi pripojili skrz skrytý diagnostický port. Ten sa nachádza v jednom z otvorov pre inštaláciu remienka a obsahuje 4 piny. Viditeľné však sú až po odstránení ochranného krytu.

Dva záhadné otvory v prototype Apple Watch

Zdá sa, že v Cupertine v minulosti riešili úplne rovnaký problém, avšak okrem diagnostického portu boli niektoré prototypy Apple Watch Series 3 vybavené ďalšími dvoma konektormi.

Tie inžinieri navrhli so zreteľom na odolnosť, aby si hodinky udržali všetky svoje pôvodné vlastnosti a zároveň sa ku nim dali pripojiť inteligentné remienky.

Apple Watch prototypObrázok, ktorý môžete vidieť nad týmto odstavcom zverejnil Giulio Zompetti, svetoznámy zberateľ vzácnych prototypov.

Ako sám tvrdí, Apple sa zrejme pohrávalo s myšlienkou rozšíriteľnosti hardvéru, ktorú zrejme ešte nezavrhlo. Druhým dychom ale dopĺňame, že nič nenasvedčuje tomu, aby sme sa podobnej novinky dočkali napríklad v Apple Watch Series 7.

Prototyp mal byť zničený 

Na záver už iba spomenieme, že zariadenie na fotke má obrovskú hodnotu, pretože po testovaní malo byť vyhodené do elektronického odpadu a následne zničené pod prísnym dohľadom kontrolórov.

Zdá sa ale, že rovnako ako desiatky ďalších prototypov uniklo podobnému osudu a my sa tak môžeme kochať technológiou, ktorá zatiaľ nebola predstavená.

Napíšte nám do komentára, či by ste brali takéto rozšírenie aj vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

 

Prečítajte si tiež  Apple má problém. Americké ministerstvo práce voči nemu zahájilo vyšetrovanie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.