Spoločnosť Apple je preslávená tým, že vyrába smartfóny s tými najlepšími kamerami na svete. iPhone 14 Pro Max dnes dokáže zaznamenávať video vo vysokom 4K rozlíšení pri 60 FPS a dokonca podporuje aj formát ProRes. V praxi to znamená, že môžete zachytiť nádherné zábery aj vtedy, keď pri sebe nemáte profesionálnu kameru.

Zariadenie má k dispozícii na zadnej strane trojicu šošoviek, s ktorými sa musíte naučiť pracovať. Je tu širokouhlý, ultra-širokouhlý objektív a teleobjektív. Rovnako ponúka v aplikácií Fotoaparát rôzne nastavenia, ktoré môžete počas natáčania videa využiť aj vy. Spomeňme napríklad zablokovanie expozície, vďaka čomu sa vám počas nakrúcania nebude automaticky meniť vyváženie bielej.

Pokiaľ iPhone 14 Pro Max vlastníte a chcete z neho získať čo najviac, mali by ste sa perfektne naučiť ovládať všetky jeho funkcie a nejaké tie základy natáčania videa. A aj keď to nie je jednoduché, pokiaľ máte voľný víkend a nemáte čo robiť, môžete si to vďaka skvelému tutoriálu od Benetta Graezera vyskúšať.

Video-tutoriál má iba 11 minút a síce je vytvorený v anglickom jazyku, YouTube dnes ponúka automaticky preklad tituliek do slovenčiny. Iste, tento systém nie je celkom dokonalý, no na to, aby ste porozumeli tomu, čo sa vo videu deje, vám to bohato postačí.

iPhone 14 Pro kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 998 € (pôvodne od 1 299 €) a iPhone 14 Pro Max po kliknutí na tento odkaz od 1 109 € (pôvodne od 1 449 €). V oboch prípadoch budete mať k dispozícii špičkový filmový režim, ktorý dokáže zachytiť neuveriteľné zábery.

Telefóny tiež ponúkajú optickú stabilizáciu obrazu na úrovni snímačov, vďaka čomu nie je obraz ani trochu roztrasený, ale naopak pôsobí, ako by ste mali iPhone v stabilizátore – gimbali.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozri sa do iPhonu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -