Spustenie iOS 16 sa spoločnosti Apple príliš nevydarilo. Technologický gigant sa už viac, ako mesiac potýka s problémami, ktoré postupne rieši v drobných aktualizáciách systému. Ako píše portál MacRumors, teraz sa podarilo odhaliť ďalší veľký nedostatok, ktorý potvrdila samotná spoločnosť Apple.

Nová chyba, ktorá komplikuje život aj našim slovenským čitateľom súvisí s mobilnými dátami a podporou SIM kariet. Podmienkou na jej prejavenie je vlastnenie najnovšieho iPhonu 14 / 14 Plus / 14 Pro alebo 14 Pro Max.

Problém sa prejavuje konkrétne tak, že majitelia týchto zariadení vidia na displeji správu s textom „SIM karta nie je podporovaná“ – čo im znemožňuje jej ďalšie použitie.

Navyše, akonáhle sa správa zobrazí, iPhone zvykne úplne zamrznúť, kvôli čomu je nutný buď tvrdý reštart alebo niekoľkominútové čakanie, kým správa zmizne. To znie pri iPhone 14 Pro Max, ktorý môže stáť aj 2 099 € trochu absurdne. Každopádne by to, ale malo pomôcť.

Toto správanie samozrejme nie je v poriadku a Apple to veľmi dobre vie. V oficiálnom vyjadrení píše, že nejde o hardvérový, ale softvérový problém a čoskoro ho v rámci aktualizácie vyrieši. Dúfajme teda, že na update nebudeme čakať príliš dlho.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 15.7.1 RC. Update má ale obrovské problémy s viacerými iPhonmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here