Na Slovensku sa často stretávame s rôznymi druhmi papalášizmu, ktoré nám predvádzajú politici. Ako sa však ukazuje, v niektorých iných krajinách to dokáže zájsť do oveľa väčších extrémov. BBC informuje o tom, ako sa indický vládny úradník rozhodol vypustiť celú vodnú nádrž, aby našiel svoj stratený telefón, ktorý mu do nej spadol.

Počas celej tejto akcie boli z nádrže odčerpané milióny litrov vody, pričom to trvalo až tri dni. Mužovi menom Rajesh Vishwa spadol telefón do priehrady pri tom, ako si robil selfie fotografiu. Zahraničné médium informuje, že celková hodnota zariadenia vraj dosahuje 1 200 $, pričom však v tomto prípade nešlo o iPhone, ale o bližšie nešpecifikovaný Samsung.

Najskôr sa síce o jeho nájdenie pokúsil tím potápačov, no keď neboli úspešní, Vishwa nechal doviesť obrovské naftové čerpadlo, ktoré z priehrady odčerpalo obrovské množstvo vody.

Najsmutnejšie na celom prípade je, že telefón sa síce z priehrady Kherkatta v stredoindickom štáte Chhattisgarh podarilo vytiahnuť, no v čase keď ho našli, bol už príliš premočený na to, aby dokázal fungovať. Celá akcia, ktorá niekoľkonásobne prevýšila hodnotu zariadenia bola teda úplne zbytočná.

Vishwa sa svoje konanie snažil ospravedlniť tým, že v zariadení sa nachádzali vládne údaje a on bol nútený ich získať späť. Po tomto úkone bol však suspendovaný a obvinený zo zneužitia pozície.

Vyššie spomínané čerpadlo malo podľa zahraničných médií bežať približne tri dni, pričom odčerpalo dva milióny litrov vody, ktorá by stačila na zavlaženie šiestich kilometrov štvorcových poľnohospodárskej pôdy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Skúšobná výroba iPhonu v Indii bola úspešne dokončená.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.