Včera sme písali o novom tablete z dielne fínskej Nokie, ktorý sa čistou náhodou podobal práve na Jablkový iPad. Toto zariadenie ponúka síce relatívne atraktívny dizajn, no to, z čoho sa dizajnéri inšpirovali, sa nepodarilo skryť. N1 má s iPadom mini naozaj množstvo spoločného. Zdá sa, že si to všimol aj Martin Hájek, ktorý nám vytvoril fotorealistické porovnanie oboch zariadení.

Martin Hájek a jeho porovnanie

Vďaka dizajnérovi Martinovi Hájkovi máme možnosť porovnať obe zariadenia. Pokiaľ sa pozrieme na iPad a Nokiu zhora, okrem veľkosti vás pravdepodobne veľa spoločných čŕt nenapadne. Zboku to už je trochu iné, no stále sa to dá brať s rezervou. Nokia je predsa len zaoblená v štýle iPhonu 6 a nie iPadu mini. Ak však otočíte zariadenia na opačnú stranu, pri horšom svetle ich podľa všetkého od seba jednoducho nerozoznáte.

nnn n0ae4ef974688f80b33f92a771777b00f nnnnnnnn

Nokiu musíme pochváliť

Aj napriek tomu, že nám Nokia ukázala, ako čo najlepšie skopírovať iPad, nevyzerá to až tak zle. Totiž na tabelte nájdeme aj veľké množstvo originálnych dizajnových prvkov, vďaka ktorým vyzerá pomerne k svetu. Tento tablet sa nám naozaj páči viac, ako konkurenčné zariadenie od spoločnosti Samsung. Uvidíme teda, aké bude toto zariadenie vo vnútri, pretože práve to je jeden z hlavných aspektov, ktorý rozhoduje o kúpe. Práve na ten si však ešte budeme musieť počkať! 🙂

nnnnnnnnnn nn nnnn nnnnnn

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.