Spoločnosť Nothing, ktorá minulý rok predstavila Nothing Phone (1) má jasný cieľ. Chce prekonať iPhone od spoločnosti Apple. Dosiahnuť sa to pokúsi prostredníctvom smartfónu s atraktívnym dizajnom ale aj výkonným hardvérom. Nothing Phone (2) by mal byť predstavený už v priebehu roka 2023 a konečne sa dostane aj na americký trh. Vy sa teraz vďaka portálu MySmartPrice môžete pozrieť na to, čo všetko vám za relatívne rozumnú cenu prinesie. Nebude toho málo.

V smartfóne Nothing Phone (2) by sme mali nájsť v prvom rade moderný procesor. Konkrétne by malo ísť o Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý síce nie je výkonnejší, ako čip A16 Bionic no svojimi schopnosťami sa ku nemu minimálne približuje. Celý hardvér by sa mal potom opierať o 12 GB operačnej pamäte RAM a o základné úložisko s kapacitou až 256 GB. Väčšina moderných smartfónov vrátane tých od Apple ešte stále štartuje na úrovni 128 GB.

Výrobca tiež do svojho nového smartfónu zakomponuje aj kvalitný AMOLED displej, ktorý by mal mať adaptívnu obnovovaciu frekvenciu až do 120 Hz. To znamená, že si na ňom užijete nielen plynulý obraz, ale aj najmodernejšie hry v tej najvyššej možnej kvalite. Nothing pri vývoji nového smartfónu myslel na všetkých.

Mal by mať obrovskú batériu, ktorá prekoná aj iPhone 14 Pro Max

Priesvitný Nothing Phone (1) zo zadnej strany
Zdroj: YouTube / Nothing

Nothing Phone (2) dostane aj veľkú batériu s dlhou výdržou. Jej kapacita by mala byť ďaleko vyššia ako 5 000 mAh, vďaka čomu výrazne prekoná aj iPhone 14 Pro Max. Otázne však zostáva, ako bude zladený softvér s hardvérom a aký bude vo finále úsporný čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Práve od toho závisí, či Nothing Phone (2) vydrží dlhšie ako spomínaný iPhone alebo nie. Prvá generácia smartfónu sa spoliehala na menší 4 500 mAh akumulátor.

Spoločnosť Nothing tiež v neposlednom rade sľubuje unikátny zážitok zo softvéru a používateľského rozhrania. Nothing Phone (2) by mal získať softvérové aktualizácie aj niekoľko rokov po premiére. No a kedy sa ho dočkáme? Presné dáta zatiaľ zverejnené neboli, no predstavenie zariadenia je naplánované na druhú polovicu roka 2023. Konkrétne by malo ísť o obdobie medzi mesiacmi júl a september.

Loopi
REKLAMA

To, koľko bude stáť Nothing Phone (2) zatiaľ známe nie je. Keďže však jeho prvú generáciu dnes na Slovensku kúpite už od cca 411 €, môžeme predpokladať, že aj nástupca sa bude držať v rozumných cenových úrovniach.

Prečítajte si tiež  Apple Car mal byť počítač na kolesách. Výrobca chcel použiť neuveriteľne výkonný čip

Len pre porovnanie, za rovnaké peniaze dnes nekúpite ani 3,5 ročný iPhone 11. Jeho cena štartuje až na úrovni 450 €. Tento lacný Android teda môže byť pre používateľov vyžadujúcich výkonný hardvér zaujímavou voľbou.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -