Spoločnosť Apple čelí rôznym konkurentom v rôznych cenových úrovniach. Dnes sa pozrieme na porovnanie jedného z najzaujímavejších Androidov súčasnosti a minuloročného iPhonu 14 Plus. Aj keď by ste si mohli myslieť, že iOS má v tomto prípade jasne navrch, nie je to celkom pravda. Nothing Phone (2) v teste rýchlosti nečakane prekvapil.

Smartfón ponúka procesor Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je spriahnutý s 12 GB operačnou pamäťou RAM a 256 GB základným úložiskom. Veľký AMOLED displej ponúka rozlíšenie 1080 x 2412 pixelov a všetko pracuje na operačnom systéme Android 13. Nothing Phone (2) si môžete kúpiť od 719 €, čo je menej, ako by ste zaplatili za základný iPhone 14 Plus.

Ten má pre porovnanie procesor A15 Bionic, ktorý je spriahnutý so 6 GB RAM a 128 GB základným úložiskom. Zariadenie ponúka o niečo vyššie rozlíšenie displeja 1284×2778 pixelov a beží na operačnom systéme iOS 16.5. Jeho bežná predajná cena štartovala v čase uvedenia na trh na hranici 1 149 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite od 885 €. Stále zaň ale zaplatíte o cca 160 € viac, než za Nothing Phone (2).

Porovnanie rýchlosti Nothing Phone (2) vs iPhone 14 Plus 

Aj keď využívajú oba smartfóny staršie procesory, v podstate ide o veľmi výkonné čipy, ktoré sa nezahanbia ani v roku 2023.

Ako ste si určite všimli, iPhone 14 Plus má o polovicu menšiu operačnú pamäť RAM, ktorá môže v tomto teste rozhodnúť. A veruže sa tak aj stalo!

Nothing Phone (2) porazil iPhone 14 Plus v prvom kole až o 4 sekundy, čo nie je zanedbateľný údaj.

Zariadenie z Cupertina sa svoju stratu snažilo dohnať v kole druhom, kde však aj tak skončilo o 2 sekundy neskôr a celkovo strácalo na Nothing Phone (2) celých 6 sekúnd.

Reklama
Reklama

Aj keď bol konečný výsledok relatívne tesný a pri takmer trojminútovom teste mohli rozhodovať skutočne detaily, vo výsledku nám nezostáva nič iné, ako zhodnotiť, že lacnejší Nothing Phone (2) bol jednoducho rýchlejší. Sláva víťazom, česť porazeným.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone má problém: Nothing Phone (2) mu chce prebrať používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -