Spoločnosť Nothing sa vo svete stihla presláviť ako výrobca elektroniky s originálnym transparentným dizajnom a tiež snahou konkurovať spoločnosti Apple. Táto firma nedávno predstavila svoj Nothing Phone (2a), ktorý je pripravený slúžiť zákazníkom s obmedzeným rozpočtom. A aj keď ho môžete získať za extrémne nízku cenu, v skutočnosti disponuje solídnym hardvérom. iPhone SE 3 sa naň absolútne nechytá.

Nothing Phone (2a) je vyrobený z recyklovaných materiálov, pričom jeho hliníkový rám je pevný a odolný voči nárazom. V zadnej časti nájdete transparentné sklo, ktoré odhaľuje hardvérové komponenty a v prednej zase špičkový 6,7″ AMOLED displej s vysokým rozlíšením 2412×1084 pixelov a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Chráni ho Corning® Gorilla® Glass 5. „Pod kapotou“ je potom ukrytý výkonný procesor MediaTek Dimensity 7200 Pro, ktorý je spriahnutý s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. To sú parametre, ktoré budú bežným spotrebiteľom dozaista stačiť napríklad aj na hranie hier.

Koľko však Nothing Phone (2a) stojí? Vzhľadom na vyššie uvedené ste mohli nadobudnúť pocit, že tento smartfón by rozmermi a výbavou mohol konkurovať aj takému iPhonu 15 Plus. V skutočnosti je však cenovo postavený proti iPhonu SE 3. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 329 €, čo je vlastne extrémne výhodná ponuka. Tento telefón je od spomínaného základného iPhonu približne o 100 € lacnejší a vo všetkých smeroch ponúka neporovnateľne viac.

Nothing phone (2a)
Zdroj: YouTube / Nothing (snímka obrazovky)

Nechýba mu pri tom ani 50 Mpx hlavný fotoaparát s optickou stabilizáciou či 50 Mpx sekundárny fotoaparát, ktorý disponuje až 114º uhlom pohľadu. Nothing Phone (2a) dokáže natáčať aj 4K video a jeho predná kamera má rozlíšenie až 32 Mpx. Potešia vás aj spomalené zábery, akčný režim, nočný režim či portrétny režim. S týmto telefónom si skrátka fotenie užijete. Platí to už iba z toho titulu, že má o objektív viac, ako iPhone SE 3.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na obrovskú 5 000 mAh batériu, ktorá podporuje až 45 W rýchle nabíjanie. Za 23 minút na nabíjačke získate až 50 % nabitie a za 59 minút na nabíjačke potom 100 % nabitie. Čerešničkou na torte je potom podpora Dual SIM, 5G, USB-C či štandard IP54. Ak sa vám teda Nothing Phone (2a) zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 329 €. Mnohým sa určite oplatí viac, ako iPhone SE 3.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kuo: iPhone 13 dosiahne rekordné predaje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -