Známy leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg nedávno zverejnil správu, ktorá spôsobila rozruch v technologickej komunite. Podľa nej sú totiž najnovšie inovácie v podaní spoločnosti Apple na dosah ruky. Ku Gurmanovi sa dostali čerstvé informácie o tom, že nový iPad Pro a MacBook Air s čipom M3 vstúpili do výrobnej fázy.

Na základe toho sa zvyšuje pravdepodobnosť, že spoločnosť Apple osvieži na jar tohto roku rad svojich produktov, ktoré sú určené pre špecifickú cieľovú skupinu. Nový iPad Pro dostane okrem čipu M3 po prvýkrát v histórii aj OLED displej a týkať sa to bude, ako väčšieho modelu, tak aj toho menšieho s 11″ displejom. Zďaleka to, ale nie je všetko.

Apple vylepší aj dostupnejší iPad Air. Ten sa síce nového displeja a ani dizajnu nedočká, no predpokladá sa, že by sa doň mohol dostať výkonnejší čip M2. Takisto je vysoká šanca, že Apple predstaví aj iPad Air s 12,9″ displejom, ktorý dnes vôbec nie je v ponuke. Pôjde o dostupnejšiu verziu veľkého tabletu, ktorý nebude mať špičkovú hardvérovú výbavu, ako model „Pro“. Nie každý zákazník je totiž taký náročný.

Technologický gigant v neposlednom rade osvieži aj ponuku počítačov Mac. Ako už bolo naznačené vyššie, firma uvedie na trh MacBook Air s procesorom M3 v oboch 13″ aj 15″ prevedeniach. Podobne, ako pri iPade Air sa však ani v tomto prípade nemáme tešiť na žiadne zásadné vylepšenia zvyšného hardvéru, alebo dizajnu.

Kedy sa dočkáme premiéry nových produktov? 

MacBook Air, iPad Pro na čiernom pozadí
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Hoci spoločnosť Apple žiaden oficiálny event neavizovala, na základe únikov, ktoré máme k dispozícii, sa dá predpokladať, že iPady aj Macy s čipmi M2 / M3 budú predstavené niekedy v marci 2024.

Pravdepodobnosť zvyšuje aj fakt, že firma sa musí v tomto smere poponáhľať. Za celý kalendárny rok 2023 totiž nepredstavila ani jeden iPad. Ľudia tak čakajú na nové modely a o tie staré pomaly upadá záujem, takže klesajú aj predaje. Viac nám, ale ukáže až čas.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Poľsku vznikne nové múzeum venované spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.