Spoločnosť Samsung predstavila nové skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5, ktoré prinášajú množstvo zaujímavých technológií. Vo všeobecnosti sa však o tejto technológii hovorí, ako o nedostatočne odolnej. Juhokórejský gigant sa to pokúsil vyvrátiť v novom videu.

Samsung evidentne porozumel tomu, že pokiaľ nebudú ľudia presvedčení o spoľahlivosti skladačiek, ich nákupu sa budú báť. Firma preto vyrobila špeciálne laboratória, v ktorých celé mesiace testovala tieto zariadenia tými najrôznejšími možnými spôsobmi.

Úplným základom bol test pántu, pri ktorom museli byť jednotlivé kúsky otvorene / zatvorené až 200 000 krát. Ak by ste svoj telefón otvárali 30-krát denne, vydržal by vám zhruba 18 rokov!

Skladačky, ktoré odolajú vode aj pádom 

Rovnako sa tu však objavil aj test odolnosti voči ponoru do vody IPX8 alebo voči striekajúcej vode IPX4. Samsungu navyše neunikli ani dôležité drop testy, v rámci ktorých boli smartfóny Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 zhadzované z rôznych výšok na tvrdý podklad.

Firma tiež pomocou padajúcej kovovej guľôčky preverila pevnosť displeja a celé zariadenie umiestnila do točiaceho sa bubna, v ktorom lietalo zo strany na stranu.

Vo finále Samsung vyrobil zariadenia, ktoré by mali odolať všetkým nástrahám bežného života a mali by byť rovnako odolné, ako klasické smartfóny s plochým displejom.

Na druhej strane, firma určite stále nevyriešila problém flexibilného panelu, do ktorého viete urobiť ryhu aj svojim nechtom. Aj to je dôvod, prečo sa Apple do skladacieho iPhonu zatiaľ tak nehrnie. Na druhej strane, to čo dokázal vyrobiť Samsung nezvládne každý a preto mu patrí poklona.

Napíšte nám do komentára, či by ste si kúpili ohybný Samsung Galaxy Z Fold 5, alebo Samsung Galaxy Z Fold 4. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Existuje v GTA koniec mapy? Chlapík po ňom pátral vo všetkých hrách vydaných po roku 2001.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -