Google pred pár mesiacmi predstavilo svoj prvý skladací smartfón, pri ktorom firma sľubovala, že zariadenie bude dostatočne odolné pri každodennom používaní. Cena za základný 256 GB model sa pohybuje na úrovni 1 899 € a práve v týchto dňoch prichádza ku prvým zákazníkom domov. A hoci sa z neho väčšina používateľov teší, nájdu sa aj takí, ktorí sú sklamaní.

Jedným z nich je svetoznámy youtuber JerryRigEverything, ktorý je preslávený pre svoje extrémne testy odolnosti. Práve on si zaobstaral nový Google Pixel Fold len za jedným účelom – aby na vlastnej koži preveril, čo všetko prežije, kým sa absolútne zničí. A aj keď sme očakávali vzhľadom na skladaciu konštrukciu zariadenia horší výsledok, to čo sme napokon videli, nás nepríjemne prekvapilo.

Google Pixel Fold totiž preukázal, že ho dokážete poškriabať aj obyčajným nechtom. Pokiaľ ho totiž otvoríte, jeho flexibilný displej vykazuje známky po škrabancoch už pri tvrdosti číslo 2 na Mohsovej stupnici. Toto je veľká nevýhoda skladacích zariadení, pre ktorú sa do tejto koncepcie zatiaľ nehrnie ani spoločnosť Apple.

Navyše Google nevyriešilo celkom šťastne ani povrchovú úpravu hliníkového rámu, na ktorom sa objavujú škrabance až extrémne rýchlym tempom. Stačí, aby ste si ho dali do vrecka spolu s kľúčmi, prípadne vám spadol na zem a poškodenie bude na svete.

Google Pixel Fold zlomíte bez väčšej snahy 

To čo nás prekvapilo je, ako tento telefón bravúrne zvládol kontakt s pieskom a prachom. Aj keď ho autor videa nešetril, ani po niekoľkých otvoreniach / zatvoreniach nevykazoval zásadné známky poškodenia.

Trochu divne sa potom Google Pixel Fold zachoval, keď bol vystavený priamemu plameňu zo zapaľovača. Trvalo len osem sekúnd, kým zariadenie pocítilo, že sa prehrieva a automaticky sa preto vyplo. Toto sa podľa autora videa ešte nikdy predtým nestalo v rámci jeho 10 ročných skúseností s testovaním smartfónov.

Loopi Eco Case
Reklama

A aj keď sme spomenuli veľa negatív, hlavný kameň úrazu prichádza až na konci. Pokiaľ sa totiž omylom rozhodnete Google Pixel Fold zatvoriť naopak, ako sa to robiť má, so zariadením sa môžete rozlúčiť. Netreba totiž veľkú silu na to, aby sa úplne zlomil a stal sa z neho iba kus elektronického odpadu.

Treba zdôrazniť, že presne toto negatívum majú konkurenčné zariadenia vyriešené na úrovni pántov, ktoré vám nedovolia takýto pohyb vôbec urobiť. Pri Pixel Folde je to ale úplne o inom. Ak si teda tento smartfón kúpite, musíte k nemu pristupovať extréme opatrne. V opačnom prípade riskujete nepekné a dokonca aj nenávratné poškodenia.

Prečítajte si tiež  Google Analytics, konečne aj pre iPad

Môže ťa zaujímať
- Reklama -