Nosenie rúška je na Slovensku v čase koronavírusu povinné. Aktuálne hlási pandémia COVID-19 státisíce nakazených po celom svete. Je nevyhnutné aby sme sa chránili. Komplikuje nám to však odomykanie iPhonu cez Face ID. Takto sa tohoto problému dokážete rýchlo zbaviť.

Ako používať Face ID/ odomknúť iPhone s rúškom?

Na to aby sme sa vyhli zdravotným problémom, musíme sa snažiť čo najviac zamedziť prenosu COVID-19 medzi ľuďmi. Okrem toho, že by sme mali ostať doma, musíme dodržiavať hygienu, čistiť si napríklad aj telefón, na ktorom sa môže držať koronavírus hodiny a samozrejme všade na verejnosti nosiť ochranné rúško. To nám bolo prednedávnom dokonca aj prikázané vládou.

- Reklama -

V takomto prípade sa značne komplikuje využiteľnosť Face ID. Odomykanie v podstate nefunguje, nakoľko iPhone nevie rozpoznať tvár a tak musíme manuálne zadávať heslo. Našťastie na každý nedostatok existuje riešenie a jedno vám ukážeme aj v následujúcich riadkoch. Po novom už nebude problém rýchlo odomykať iPhone a ani platiť cez Apple Pay!

Ako používať Face ID s rúškom?

Návod „ako na to“, je veľmi jednoduchý a budete k nemu potrebovať jeden kancelársky papier (A4). Akonáhle ho máte pripravený, môžeme začať…

  1. Otvorte si na vašom iPhone Nastavenia.
  2. Vyberte ponuku Face ID a kód (zadajte heslo).
  3. Kliknite na červenú položku „Resetovať Face ID“.
  4. Teraz vyberte možnosť „Nastaviť Face ID“ a začneme skenovať.
  5. Vezmite do ruky papier a držte ho blízko tváre tak, aby prekrýval jej spodnú časť približne z polovice. Robte to počas obidvoch skenov (podľa obrázku nižšie).
  6. Po dokončení celého skenovania zatvorte nastavenia a uzamknite telefón.
  7. Nasaďte si rúško a vyskúšajte urobiť test. Pokiaľ vám ho Face ID zoberie, boli ste úspešní. Pokiaľ nie, treba to zopakovať.
Návod: Ako používať Face ID/ odomknúť iPhone s rúškom?
Návod: Ako používať Face ID/ odomknúť iPhone s rúškom?

Upozornenie:

Ešte predtým, ako budete tieto možnosti využívať v praxi, radi by sme vás upozornili na to, že ani po najdokonalejšom nastavení nemusí Face ID fungovať na 100%. Niekedy teda bude potrebné zadať kód, či sa vám to páči alebo nie.

Druhým upozornením je, že takýmto spôsobom značne ohrozíte bezpečnosť vášho zariadenia. Technológia nie je stavaná na podobné použitie a tak môže váš iPhone teoreticky odomknúť aj niekto, kto je vám v partiách očí podobný. Na druhee stranu sa všetci nachádzame vo výnimočnej situácii a tá si pýta výnimočné riešenia. Treba tu teda rátať s určitým rizikom…

Návod: Ako používať Face ID/ odomknúť iPhone s rúškom?
Návod: Ako používať Face ID/ odomknúť iPhone s rúškom?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.