Ak máte radi tablety, no nepreferujete tie najväčšie uhlopriečky na trhu, zbystrite pozornosť. Apple sa nikdy nevenovalo iPadu mini tak výrazne, ako práve v súčasnosti. Hoci jeho aktuálna generácia disponuje dizajnom, ktorý bol s drobnými zmenami uvedený ešte v roku 2012, čoskoro sa to všetko zmení.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.skAko naznačuje prestížny leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg (89,1 % presnosť únikov) ďalší iPad mini počíta s úplne novým tvarom. Mal by byť plochý, bez zaoblených okrajov a v prednej časti sa dočkáme väčšieho edge-to-edge displeja s tenkými rámikmi. Pôjde o LCD zobrazovaciu jednotku.

Samotný dizajn sme v podstate už ukázali na našej sérii renderov, ktoré boli publikované niekoľko mesiacov dozadu. Vychádzali sme z aktuálneho iPadu Air 4. generácie, ktorý by mal predstavovať väčšiu verziu iPadu mini 6. generácie.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.skOčakávame, že okrem dizajnu si „drobec“ prepožičia aj farby či hardvérové komponenty (procesor, RAM, fotoaparát a tak ďalej).

Kedy príde nový iPad mini 6. generácie? 

V súčasnosti ešte nie je známy presný dátum, kedy príde prepracovaný iPad mini na trh. Predpokladáme, že fixne to nemajú stanovené ani v Apple. Všetko závisí od aktuálnej situácie na trhu, ako aj v dodávateľských reťazcoch.

Mark Gurman ale dodáva, že zariadenie bude v predaji najneskôr na jeseň 2021, čo znamená, že nás od jeho premiéry delí sotva niekoľko mesiacov. No a ak by sa ukázal už v septembri po boku iPhonu 13, pripravovaný event by bol veľkým prekvapením. Okrem iPhonu totiž očakávame aj Apple Watch Series 7 či ďalšie novinky.

Napíšte nám do komentára, či čakáte na inováciu najmenšieho iPadu v ponuke. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a komentáre.

Prečítajte si tiež  Na Macu s čipom M1 sa podarilo úspešne virtualizovať Windows
Môže ťa zaujímať
- Reklama -