O tom, že Macbook Pro 14″ a 16″ s procesormi M3, M3 Pro a M3 Max má na Slovensku nové ceny sme vás už informovali v samostatnom článku. Venovali sme sa v ňom však iba základným čiastkam jednotlivých konfigurácií, ktoré je ešte možné obohatiť o ďalšie zaujímavé príplatky.

Napadlo vás, ale aká je maximálna možná cena, za ktorú sa bude predávať najlepšie vybavený MacBook Pro 14″ alebo 16″? Nás áno a preto sme si na ňu trochu viac posvietili. Na základe informácií z rakúskeho Apple Online Store, ktorého ceny v podstate kopírujú slovenskí autorizovaní predajcovia sme zostavili ten najdrahší MacBook Pro, aký si dnes môžete kúpiť. Pripravte sa na to, že to bude poriadny balík.

Na začiatku sme mali vrcholovú konfiguráciu so 16″ obrazovkou a procesorom M3 Max, ktorý v tomto prípade disponoval 14-jadrovým CPU, 30-jadrovým GPU, 36 GB operačnou pamäťou RAM a 1 TB SSD pamäte. Za tento hardvér si spoločnosť Apple pýta bez ďalších príplatkov pomerne mastných 4 290 €. Dá sa ísť však aj oveľa vyššie.

MacBook Pro 16" cena
Zdroj: Apple

Toľkoto stojí ten najdrahší MacBook Pro 16″ s čipom M3 Max

Ak totiž pridáte 370 €, samotný procesor M3 Max dostane až 16-jadrové CPU a 40-jadrové GPU. To sa hodí najmä pre tých najnáročnejších profesionálov. Spolu s ním si však musíte za ďalších 230 € priplatiť aj 48 GB RAM. Ináč to nejde. A keďže sa dá ísť za príplatok ďalších 1 150 € až na 128 GB RAM, neváhali sme a túto položku sme v konfigurátore bez váhania zaškrtli.

V tomto štádiu by nás stál MacBook Pro 16″ s čipom M3 Max presne 5 999 €, no samozrejme sa dalo ísť ešte výrazne vyššie. Namiesto 1 TB SSD disku sme si totiž objednali obrovský, až 8 TB SSD disk, za ktorý sa pripláca extrémnych 2 532 €.

Apple v rámci konfigurácie ponúka aj softvér pre profesionálov, ktorý nám v takomto počítači nemohol chýbať. Za Final Cut Pro na strihanie videí sme preto zaplatili 349 € a za Logic Pro na hudobnú produkciu 229 €. Aký bol teda výsledok?

Pokiaľ ste všetky uvedené položky spolu s nami zrátali správne, pravdepodobne ste sa dostali na číslo 9 108,98 €. Za takéto peniaze si už môžete zaobstarať aj slušné jazdené rodinné auto.

MacBook Pro 16" cena
Zdroj: Apple

Na druhej strane, človek, ktorý si bude kupovať počítač za deväť tisíc už zrejme vie, ako tento hardvér naplno využiť a v priebehu roka túto investíciu vďaka jeho hardvéru pokojne aj zdesaťnásobí. Je to predsa zariadenie na ťažkú prácu, ako tvrdí samotná spoločnosť Apple vo svojom najnovšom reklamnom spote a my s tým na 100 % súhlasíme.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -