Tento rok to bude veľmi zaujímavé aj v oblasti iPadov. Dočkať by sme sa mali nového 10,8″ modelu Air, ktorému sme sa už venovali v tomto článku. Dnes sa pozrieme, ako by mohol vyzerať nástupca iPadu mini so 7,9″ displejom bez rámčekov. Poďme na to…

Nový iPad mini so 7,9″ displejom

Hoci sa nejedná o segment, ktorý by bol pre Apple ten najdôležitejší, tablety si ľudia stále radi nakupujú a poväčšine volia iPad. Aj to je dôvod, prečo sa musia začať tomuto odvetviu v Cupertine oveľa viac venovať. Produkty sa postupne premieňajú na akési hybridné počítače. Stále sú tu však aj verzie, ktoré fungujú len ako „klasické tablety“.

Reč je samozrejme o zariadení, ktoré nazývame ako iPad mini. Najneskôr v prvej polovici 2021, by mal prísť jeho nástupca s výraznou dizajnovou obmenou.

Dočkať by sme sa tak mohli displeja s uhlopriečkou 7,9″ až 9″ bez hrubých rámikov naokolo. Pripomínať tak bude iPad Pro 2020.

Pre lepšiu predstavu si dnes môžete pozrieť vydarený koncept, o ktorý sa postaral dizajnér Parker Ortolani. Veľa roboty s ním predsa len nemal. Stačilo zobrať súčasný iPad Pro a trochu ho zmenšiť + doladiť nejaké detaily. Výsledok ale stojí za to a dovolíme si tvrdiť, že niečo veľmi podobné očakávame aj v realite.

Zariadenie by vďaka tejto „úprave“ bolo o cca 20% menšie (v porovnaní so súčasnou generáciou iPadu mini), a pohodlnejšie by sa používalo. Samozrejmosťou má byť aj plná podpora Apple Pencil či výkonný procesor Apple A13 Bionic.

Autor konceptu použil odomykanie prostredníctvom Face ID. To sa nám ale zdá ako nepravdepodobné. Apple vraj vyvíja Touch ID v displeji, ktoré je pripravené pre lacnejšie verzie iPadov.

Pokiaľ by sa tieto vízie napokon potvrdili, určite by sme neboli proti. iPad mini by naďalej plnil svoju úlohu, pre ktorú je určený. Jedná sa o veľmi príjemné zariadenie, o ktoré je aj po 8 rokoch bez väčšej dizajnovej zmeny stále silný záujem. Máte s týmto tabletom osobné skúsenosti? Napíšte nám do komentára, ako ste s ním spokojní.

zdroj

Prečítajte si tiež  iCloud už nepoužíva Apple Maps!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.