Len včera predstavený iPad Pro, bol pre všetkých obrovským prekvapením. Ponúka mimoriadne zaujímavé technológie, ako aj príslušenstvo (Magic Keyboard). Hoci sme už o ňom povedali relatívne dosť, stále nie, ani zďaleka úplne všetko. Dnes sme sa dozvedeli, že obsahuje štandard Wi-Fi 6!

Nový iPad Pro podporuje štandard Wi-Fi 6

Novinky ohľadom nového iPadu vychádzajú na povrchu postupne. Spoločnosť Apple zapracovala aj na bežných komponentoch, čoho výsledkom bude lepšia a rýchlejšia konektivita. Ak by sme to mali povedať objektívne, štandard Wi-Fi 6 začína byť v súčasnej dobe už v podstate úplne bežnou záležitosťou pri väčšine konkurenčných zariadení. Predošlá generácia iPadu Pro z roku 2018, ho ale nepodporovala, a tak je dobré o tomto vylepšení informovať. V súčasnosti, nájdeme Wi-Fi 6, napríklad v iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Zaujímavé je to, že hoci nový iPad Pro 2020 prichádza s podporou štandardu, v takom MacBooku Pro 16″ (koniec 2019) ho nenájdeme. Čo nás ale prekvapilo ešte viac je to, že ho nemá ani MacBook Air, ktorý bol vydaný len včera. Tak, či onak, ak budete kupovať nový tablet od Apple, budete mať istotu, že vaše pripojenie na Wi-Fi bude vždy veľmi rýchle a spoľahlivé. Pri tomto produkte je tento atribút mimoriadne dôležitý!

Nový iPad Pro podporuje štandard Wi-Fi 6
Nový iPad Pro podporuje štandard Wi-Fi 6
Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M1 Max je trikrát rýchlejší ako Mac Pro z roku 2019!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.